Disciplinary action türkçesi Disciplinary action nedir

Disciplinary action ile ilgili cümleler

English: The school is considering disciplinary action.
Turkish: Okul disiplin eylemi düşünüyor.

Disciplinary action ingilizcede ne demek, Disciplinary action nerede nasıl kullanılır?

Disciplinary : Tedip edici. Pedagojik. İnzibati. Islah edici. Disiplin. Terbiye amaçlı. Cezalandırıcı. Eğitime ait. Disiplinle ilgili.

Action : Hukuk, gitar, sinema, televizyon, tiyatro, sosyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Hareket. Aksiyon. Olaylar dizisi. Yönetmenin oyunculara bir çevirimin başında verdiği komut; oyuna başlama komutu. Faaliyet. Savaş. İş. Amel. Oyuncunun sahne üzerindeki hareketler dizisi. oyunun temasını hareketlendiren gelişim. bir hareketin aksiyon olabilmesi için itici bir nedenden çıkması gerekir. olay dizisi. oyunun öyküsü. dış aksiyon : göze yönelen hareketler bütünü. iç aksiyon : düşünce ve duyguya yönelen davranışlar ve ilişkiler bütünü. eylem.

Disciplinary board : Disiplin kurulu.

Disciplinary committee : Disiplin komitesi.

Disciplinary criminal regulations : Düzence ceza türesi. Disiplin ceza mevzuatı.

Disciplinary jurisdiction : Bir kimsenin davranışlarını yargılamak üzere gerçekleştirilen duruşma. Disiplin davası. Disiplin yargılaması.

 

İngilizce Disciplinary action Türkçe anlamı, Disciplinary action eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Disciplinary action ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Correction : Düzeltme. Islah. Ceza. Cezalandırma. Düzeltmek. Bilgisayar, ekonomi alanlarında kullanılır. Yanlış olarak gerçekleştirilen vergilerin yasalarına göre düzeltilmesi. Doğrulama. Tashih.

Disciplinary punishment : İnzibati ceza.

Disciplinary offence : Davranış yönergesi ihlali. Disiplin ihlali. Okul içinde ya da dışında öğrencinin disiplin yönetmeliğine göre yapmaması gereken davranışlardan birini yapması.

Disiplinary punishment : Disiplin suçlarından birini işleyen öğrencilere davranışlarının ağırlık derecesine ve okulun özelliğine göre verilen ceza.