Disciplinary board türkçesi Disciplinary board nedir

Disciplinary board ingilizcede ne demek, Disciplinary board nerede nasıl kullanılır?

Disciplinary : Disiplinle ilgili. Cezalandırıcı. Disiplin. Islah edici. Eğitime ait. İnzibati. Tedip edici. Pedagojik. Terbiye amaçlı.

Board : Kart. Borda. Pano. Bilgisayar, ekonomi alanlarında kullanılır. Sörf. Kara tahta. Mukavva. Pansiyoner olmak. Yolcu almak. Daire.

Disciplinary action : Disiplin suçu. Disiplin eylemi. Disiplin tedbirleri. Askeri suçların cezalandırılması. Disiplin cezası. Disiplin müeyyideleri. Disiplin işlemi.

Disciplinary committee : Disiplin komitesi.

Disciplinary criminal regulations : Disiplin ceza mevzuatı. Düzence ceza türesi.

Disciplinary jurisdiction : Bir kimsenin davranışlarını yargılamak üzere gerçekleştirilen duruşma. Disiplin davası. Disiplin yargılaması.

İngilizce Disciplinary board Türkçe anlamı, Disciplinary board eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Disciplinary board ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Board of discipline : Haysiyet divanı.

Council of discipline : Orta dereceli okullar ile yüksek okullarda yönetmen başyardımcısının ya da yönetmen yardımcısının başkanlığı altında yönetmeliklerinde belirtilen sayı ve biçimde öğretmen üyelerden oluşan ve disiplin kurallarına aykırı davranan öğrencilerin suçlarını saptayarak uygun cezaları vermekle görevli kurul; okul disiplin kurulu.