Engine block türkçesi Engine block nedir

  • Motor gövdesi.
  • Motor bloku.
  • Silindir bloku.
  • Motor bloğu.
  • Makine bloğu.
  • Makine gövdesi.
  • Makine bloku.

Engine block ingilizcede ne demek, Engine block nerede nasıl kullanılır?

Engine : Bir yakıtın kimyasal erkesini yanma yoluyla mekanik erkeye dönüştüren aygıt. Alet edevat. Taşıt motoru. Cihaz. Motor numarası. Lokomotif. Makine. Motor. İtfaiye arabası. Makine takmak.

Block : Engellemek. Teknik ya da mantıksal nedenlerle bir birim gibi düşünülen ve işlem gören bir tutanak dizgisi, sözcük dizgisi ya da damga dizgisi, özellikle mıknatıslı kuşak üzerindeki bilginin, kuşak deviniminin başlamasıyla durması arasında, aralıksız, bir seferde okunan kesimi, bk. mantıksal tutanak, fiziksel tutanak. Işık ve elektron mikroskobunda incelemek üzere yumuşak biyolojik dokuların ince kesitlerinin alınabilmesi için tespit, suyunu alma vb. gibi çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra parafin, epon, araldit vb. gibi maddeler içinde hazırlanan kalıpları. Durdurmak. Kütle. Tıkamak. Bilgisayar, bilişim, biyoloji, eğitim, voleybol, veterinerlik, jeoloji, uluslararası ilişkiler alanlarında kullanılır. Kalıplamak. Alıkoymak. Kapamak.

Engine bonnet : Motor kaputu.

Engine breakdown : Motor arızası. Motor bozulması. Motorun bozulması.

Engine builder : Motor montörü.

 

Engine driver : Operatör makinist. Makinist.

İngilizce Engine block Türkçe anlamı, Engine block eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Engine block ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Cylinder block : Silindir blok. Silindir bloğu.

Cylinder blocs : Yuvguları içeren ve öbür öğelerin üzerine bağlandığı en büyük motor parçası.

Engine block synonyms : motor body.