Extinguishment türkçesi Extinguishment nedir

 • Ortadan kaldırma.
 • Ortadan kaldırılma.
 • Tamamen yıkım.
 • Bastırma.
 • Tamamen yokolma.
 • Borcu ödeme.
 • Bitirme.
 • Silinme.
 • Yokedilme.
 • Bitirilme.
 • Nesli tükenme.
 • İmha edilme.
 • Üzerine su dökme.
 • Feshedilme.
 • Söndürme.
 • Bastırılma.

Extinguishment ingilizcede ne demek, Extinguishment nerede nasıl kullanılır?

Extinguish a fire : Yangını söndürmek. Bir yangını söndürmek. Ateşi söndürmek.

Extinguish : Yıkmak. Ortadan kaldırmak. Ateş söndürmek. Tüketmek. Ödeyerek bitirmek. Bitirmek. Bastırmak. Söndürmek. Lağvetmek. Yok etmek.

Extinguishable : Söndürülebilen. Söndürülebilir (ör. ateş, yangın). Bastırılabilen. Tamamen yok edilebilir veya ortadan kaldırılabilir. İmha edilebilen. Ortadan kaldırılabilen. Tüketilebilir. Yokedilebilen. Bitirilebilen. Feshedilebilen.

Extinguished : Sönük. Sönmüş. Söndürülmüş (yangın vb).

Extinguisher : Şamdan külahı. Küçük yangın söndürücü. Kül tablası. Yangın söndürücü. Söndürücü. Yangın söndürme aleti. Yangın söndürme cihazı. Yangın söndürme aygıtı.

Fire extinguisher liquid : Yangın söndürme sıvısı. Özellikle yangınları söndürmesi için tasarlanmış sıvı.

Extinguishers : Yangın söndürücü. Şamdan külahı. Kül tablası.

Chemical extinguisher : Kimyasal yangın söndürücü.

Extinguishes : Bastırmak. Yıkmak. Ortadan kaldırmak. Tüketmek. Ödeyerek bitirmek. Baskın çıkmak. Söndürmek. Yok etmek.

 

Fire extinguishing : Yangın söndürme.

İngilizce Extinguishment Türkçe anlamı, Extinguishment eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Extinguishment ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Finishing : Cila. Cilalama. Tamamlama. Bitirici. Apre. İkmal etme. Cila sürerek parlatmak, cila vurmak. Son. Perdah. Son işlem.

Graduation : Mezun olma. Mezuniyet töreni. Derecelere ayırma. Sınıflandırılma. Mezuniyet. Sınıflandırma. Derece işareti. Derecelendirme. Diploma töreni.

Blotting : Blotlama. Silme. Elimine etme. Yok etme. Lektriksel ortamda jel üzerinde göç ettirilen ve fraksiyonlarına ayrılan protein veya nükleik asitlerin bir destek tabakaya aktarıldıktan sonra özgül olarak belirlenmes. Karartma. Bir hibridizasyon tekniği. Eleme. Lekeleme.

Deleted : Silme. İptal edilmiş. Silme tarihi. Silinmiş. Silinen. Ortadan kaldırılmış. Çıkarılmış. Silindi.

Extinctions : İtfa. Tükenme. Feshetme. Yok etme. İmha. Soy tükenmesi. Lağvetme. Yeryüzünden silinme.

Completions : İkmal. Bitirmeler. Tamamlama. Tamamlananlar.

Annihilation : Yok oluş. Mahvetme. Yok ediş. İmha etme. Yok etme. Ölümlülük. İmha. Bir temel parçacık ile karşıtının bir yere gelince enke ışıması ile birbirlerini ortadan kaldırmaları.

Removals : Giderme. Nakil. Azil. Kaldırılma. Yer değiştirme. Halletme. Kaldırma. Görevden alınma. İhraç.

Froissement : Güçlü bölümde yakalanan karşı savut namlusunun tümünü etkileyen ve yön değiştirecek ya da elden çıkaracak denli güçle, birden yapılan bir baskı eylemi.

 

Repression : Engelleme. Herhangi bir uyarıya karşı bir grup ya da bir genin ekspresyonunun durdurulması. Baskı. Represyon. Önleme. Tutma. Bir metabolik yolun son ürünü ortamda arttığında o metaboliti sentezleyen enzim veya enzimlerin üretiminin durması. protein üretiminde azalma. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Extinguishment synonyms : appeasements, constringency, deflation, completion, quietuses, compression, damping, closure, ending, push over wipe, eradication, wipe, killing, disposals, compressions, effacement, perfection, being erased, depletions, evanescence, quenching, attenuations, disposal, stranglehold, attenuation, wipeout, repressions, consumption, exterminating, perfections, eradicating, denting, depletion.

Extinguishment ingilizce tanımı, definition of Extinguishment

Extinguishment kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Extinction. Suppression. Destruction. As, the extinguishment of fire or flame, of discord, enmity, or jealousy, or of love or affection. Nullification. The act of extinguishing, putting out, or quenching, or the state of being extinguished.