Grillwork türkçesi Grillwork nedir

  • Izgara görünümünde olan yapı.
  • Izgara işi.
  • Tel işi.
  • Metal parmaklıklar.
  • Metal çubuklar.
  • Metal bölme.

Grillwork ingilizcede ne demek, Grillwork nerede nasıl kullanılır?

Bbq grill : Barbekü ızgarası. Üzerinde et kızartılan taşınabilir ocak.

Gas grill : Gazlı ızgara.

Mixed grill : Karışık ızgara.

Radiator grill : Radyatör panjuru. Radyatör kafesi. Taşıtların önünde bulunan, motor soğutma havasının girdiği bölüm. Soğutmaç perdesi. Radyatör ızgarası.

Grill : Odanın kirli havasının emildiği ağız. İşkence etmek. Parmaklık. Izgara yapmak. Izgarasını yapmak. Sıkıştırmak. Izgarada pişirmek. Izgara. Emme ızgarası. Üfleme ızgarası.

Griller : Izgara.

Grilled cutlet : Külbastı. Közde veya ızgarada pişirilmiş kemiksiz et.

Grillon vulture : Kızıl akbaba. Kartallar (falconiformes) takımının akbabagiller (vulturidae) familyasından, 112 cm kadar uzunlukta, boynu uzun ve beyaz, beyaz yaka tüyleri olan, kahverengi, kırmızı, sarı karışık, avrupa, kuzey asya ve orta asya'da kayalık yerlerde yaşayan bir tür.

Grillages : Griyaj. Çapraz çizgiler oluşturan parmaklıklar ağı. Izgara sistem. Izgara. Yükü daha geniş alan üzerine yaymak ve desteklemek için beton temel içine yerleştirilmiş nervürlü çelik ızgarası. Temel ızgarası. Yumuşak zemine yapılan inşaat temeli olarak kurulan kirişler veya çelikten oluşan ağ. Ağ dizge. Kafes.

 

Grillage : Kafes. Izgara. Yükü daha geniş alan üzerine yaymak ve desteklemek için beton temel içine yerleştirilmiş nervürlü çelik ızgarası. Temel ızgarası. Ağ dizge. Yumuşak zemine yapılan inşaat temeli olarak kurulan kirişler veya çelikten oluşan ağ. Izgara sistem. Çapraz çizgiler oluşturan parmaklıklar ağı. Griyaj.

İngilizce Grillwork Türkçe anlamı, Grillwork eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Grillwork ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Meshwork : Şebeke. Kafes. Ağ örgüsü.

Framework : Çatı. Esas yapı. Sistem. Çerçeve. Taslak. İskelet (binaya ait). Bir iş, eylem ya da uygulamanın kuramsal ve denenceli çerçevesi, bk. kuram. İskelet. Karkas. Kadro.

Filigreeing : Filigran desen kuyum. Kuyumculukta telkari iş. Telkari. Filigran. Tel işleme. Filigran desen ile süslemek. Altın ya da gümüşü tel biçiminde işleme.

Grille : Koruyucu ekran. Parmaklık. Ön panjur. Renk ızgarası. Izgara. Kafes. En yeni renkli almaçlarda, eleğin yerini alan, 60 cm'lik görüntülük için düşey sıralanmış 650 telden oluşan ızgara. Radyatör ızgarası. Kadran. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Filigree : Filigran desen (kuyum). Altın ya da gümüşü tel biçiminde işleme. Filigran. Telkari. Kuyumculukta telkari iş. Tel işleme. Filigran desen kuyum. Filigran desen ile süslemek.

Meshing : Birbirine geçmek (çark dişi). Tuzağa düşürmek. Ağ ile tutmak.

Filigrees : Tel işleme. Telkari. Filigran desen kuyum. Filigran desen ile süslemek. Filigran desen (kuyum). Kuyumculukta telkari iş. Filigran. Altın ya da gümüşü tel biçiminde işleme.

 

Mesh : Birbirine geçirmek (çark dişlerini). Ağ ipliği veya ağ yapımında kullanılan başka bir materyalle çevrilmiş düzenli bir açıklık. Göze. Birbirine geçmek. Birleşmek. Göz. Elek delik açıklığı. (çark dişleri) birbirine geçmek. Meş. Geniş fıtıkların ve doku defeklerinin kapatılmasında kullanılan rezorbe olan veya olamayan sentetik materyallerin genel adı.

Network : Çevrim. Ağ. Birçok nokta ile bunlar arasındaki bağlantılarla gösterilebilen bir dizgeye ilişkin yapı. örn. karayolu ağı, bilişim aği. Kişisel gruplar. Elektriksel erkeyi bir bölge içine dağıtan iletken örgüsü. Bağlamak (ağı). Ağ örgüsü. İplik, tel, boru vb. örülmüş bir yapı türü. Şebeke. Bilgisayar, bilişim, fizik, kimya alanlarında kullanılır.

Wirework : Telden yapılmış örgü vb i. Telkari. Tel eşya. Tel çalışması.

Grillwork synonyms : net, grill.