Grillages türkçesi Grillages nedir

  • Izgara sistem.
  • Çapraz çizgiler oluşturan parmaklıklar ağı.
  • Temel ızgarası.
  • Izgara.
  • Yükü daha geniş alan üzerine yaymak ve desteklemek için beton temel içine yerleştirilmiş nervürlü çelik ızgarası.
  • Yumuşak zemine yapılan inşaat temeli olarak kurulan kirişler veya çelikten oluşan ağ.
  • Ağ dizge.
  • Kafes.
  • Griyaj.

Grillages ingilizcede ne demek, Grillages nerede nasıl kullanılır?

Grillage : Izgara. Çapraz çizgiler oluşturan parmaklıklar ağı. Griyaj. Izgara sistem. Yumuşak zemine yapılan inşaat temeli olarak kurulan kirişler veya çelikten oluşan ağ. Temel ızgarası. Ağ dizge. Yükü daha geniş alan üzerine yaymak ve desteklemek için beton temel içine yerleştirilmiş nervürlü çelik ızgarası. Kafes.

Bbq grill : Üzerinde et kızartılan taşınabilir ocak. Barbekü ızgarası.

Gas grill : Gazlı ızgara.

Mixed grill : Karışık ızgara.

Radiator grill : Radyatör kafesi. Radyatör ızgarası. Radyatör panjuru. Taşıtların önünde bulunan, motor soğutma havasının girdiği bölüm. Soğutmaç perdesi.

Grilled : Kızarmış. Izgarada pişmiş. Parmaklıklı. Izgarada pişirilmiş. Izgara. Izgara yapılmış. Kafesli.

Grilles : Izgara. Kafes. Parmaklık.

Grill : Odanın kirli havasının emildiği ağız. Izgara et. Sorguya çekmek. Izgarasını yapmak. Izgara yapmak. Izgara. Emme ızgarası. Havanın odaya üflendiği ağız. Sıkıştırmak. Üfleme ızgarası.

 

Grillon vulture : Kızıl akbaba. Kartallar (falconiformes) takımının akbabagiller (vulturidae) familyasından, 112 cm kadar uzunlukta, boynu uzun ve beyaz, beyaz yaka tüyleri olan, kahverengi, kırmızı, sarı karışık, avrupa, kuzey asya ve orta asya'da kayalık yerlerde yaşayan bir tür.

Grillroom : Yemek odası. Lokanta. Ocak başı. Et lokantası.

İngilizce Grillages Türkçe anlamı, Grillages eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Grillages ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Broilers : Et tavuğu. Piliç. Tava. Hızlı büyüme ve kas yapısı için geliştirilmiş kanatlı ırkları. Kavgacı tip. Etlik piliç. Fırında et kızartmaya özgü ızgaralı kap. Kasaplık piliç.

Birdcage : Kuş kafesi.

Broil : Kaynamak. Et kızartmak. Gürültü. Balık kızartmak. Kavga. Izgara yapmak. Kargaşa. Izgarada kızartmak. Kavrulmak. Tavuk kızartmak.

Coops : Kümese sokmak. Kümes. Kooperatif. Kafeslemek. Hapishane. Tıkmak. Kodes. Kapamak.

Gridirons : Demir ızgara. Havuzda gemi desteği. Sistem. Çekme kızağı. Futbol sahası (amerikan ingilizcesi). Şebeke. Çekme ızgarası.

Framing : Sinemacı ya da televizyoncunun, elindeki malzemeyi görüntü çerçevesinin ikiboyutlu alanı içerisine en uygun, en elverişli biçimde yerleştirmesi işi. İskelet. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Çatı. Çerçeveler sistemi. Filmi gösterici, bakımlık, kurgu aygıtı ya da film yayın aygıtında resmin pencereye tam olarak çakışmasını sağlayacak biçimde geçmek. Çerçeveleme. Çerçeve. İskelet (binaya ait).

 

Fire bar : Izgara çubuğu.

Grids : Sistem. Kılavuzlar. Parmaklık. Şebeke. Haritayı karelere bölme sistemi.

Cage : Çekiç atma ile disk atmada, yarışçıları, görevlileri, izleyenleri korumak için, atma döngülerinin çevresine ağzı atış yönüne doğru c harfi biçiminde yerleştirilen ağlı kafes. Kamp. Kafese koymak. Düşerge. Koruma kafesi.

Grillages synonyms : grillage, broiler, grid, cooping, grate, grating, broils, birdcages, framework, cooped, barbecue, control grid, grille, gridiron, gratings, coop, grill.