Laryngectomee türkçesi Laryngectomee nedir

  • Larenjektomi.
  • Gırtlak nakli.
  • Gırtlak ameliyatı geçiren kimse (tıp veya medikal terimi).

Laryngectomee ingilizcede ne demek, Laryngectomee nerede nasıl kullanılır?

Laryngectomies : Larenjektomi. Gırtlağın ameliyatla alınması (tıp veya medikal terimi).

Laryngectomize : Larenjektomi ameliyatı gerçekleştirmek. Gırtlağı ameliyatla almak (tıp veya medikal terimi). Operasyon ile gırtlağın alınması.

Laryngectomy : Larengektomi. Larinjektomi. Gırtlağın cerrahi yolla alınması. Gırtlağın ameliyatla alınması (tıp veya medikal terimi). Larenjektomi. Gırtlak kıkırdaklarının bir kısmının uzaklaştırılması.

Pharyngolaryngectomy : Ferengolarengektomi. Yutağın alt kısmının gırtlakla birlikte ameliyatla çıkarılması.

İngilizce Laryngectomee Türkçe anlamı, Laryngectomee eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Laryngectomee ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Cutting out : Vücudun bir parçası veya dokusunun ameliyatla alınması. Kesip çıkarmak. Biçki. Vücut dokusu veya parçasının ameliyatla çıkarılması.

Laryngectomies : Gırtlağın ameliyatla alınması (tıp veya medikal terimi).

Extirpation : Ekstirpasyon. Yok etme. Kökünü sökme. Hastalıklı bir doku veya organın kısmen veya tamamen ameliyatla çıkarılması. İmha. Kökünü kazıma.

 

Ablation : Buzulların, güneşlenme, yel, hava sıcaklığı etkileriyle üstten erime ve buharlaşması. Aşınma. Yüzel erime. Vücuttan ameliyatla parça çıkarılması. Yüzden erime. Aşındırma. Ablasyon. Yüzeysel erime veya erozyon. Veterinerlik, jeoloji alanlarında kullanılır. Tümör hücrelerinin üreme yeteneğini artıran yani tümörün bağımlı olduğu hormonu salgılayan iç salgı bezinin ilaçlarla tahribi, cerrahi olarak çıkarılması veya radyasyonla yıkımlanması. kesme, kesip atma.

Excision : Kesip çıkarma. Eksizyon. Kesip çıkarmak, eksizyon. Kesme. Bedenden kesip çıkarma. Bir doku veya organdan kesip parça çıkarma, eksize etmek, eksizyon. Alma. Eksize etme. Eksize etmek.

Laryngectomy : Larengektomi. Larinjektomi. Gırtlağın cerrahi yolla alınması. Gırtlağın ameliyatla alınması (tıp veya medikal terimi). Gırtlak kıkırdaklarının bir kısmının uzaklaştırılması.