Mealybugs türkçesi Mealybugs nedir

  • Unlu biti.

Mealybugs ingilizcede ne demek, Mealybugs nerede nasıl kullanılır?

Citrus mealybug : Turunçgillerden başka, çeşitli süs bitkilerine de üşüşen, esmerimsi kırmızı pamuklubit. Turunçgil pamuklubiti.

Mealybug : Unlu biti.

Mealy bugs : Kabuk ya da kalın deri yerine, un serpilmişe benzer mumlu maddelerden oluşan örtüsüyle en çok süs bitkileri üzerinde rastlanan ve ana böceklerin salgıladığı pamuğumsu yumakçıklar içinde gelişen eşkanatlılar familyası; pamuklubitler, mumlubitler, yünlübitler. Unlubitler.

Mealy mouthed : Samimiyetsiz. Riyakar. Yapmacık tatlı dilli. Yaltak.

Long tailed mealy bug : Unlubitler familyasından olup, ser bitkilerinden özsu emerek, yaprakların sararmasına ve kurumasına yol açan hortumlu böcek. Ser unlubiti.

Mealy : Unsu (duyusal). Unlu. Unumsu. Solgun. Un gibi. Kırçıllı.

Mealymouthed : Bir dediği bir dediğini tutmayan. Yalandan tatlı dilli. Yapmacık tatlı dilli. Yapmacık. Çatal dilli. Samimiyetsiz. Bir öyle bir böyle diyen. İçten pazarlıklı.

İngilizce Mealybugs Türkçe anlamı, Mealybugs eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Mealybugs ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Citrus mealybug : Turunçgil pamuklubiti. Turunçgillerden başka, çeşitli süs bitkilerine de üşüşen, esmerimsi kırmızı pamuklubit.

 

Mealybugs synonyms : pseudococcus fragilis, comstock mealybug, pseudococcidae, planococcus citri, citrophilus mealybug, coccid insect, pseudococcus comstocki, mealy bug, family pseudococcidae, comstock's mealybug, citrophilous mealybug, mealybug.