Mealybug türkçesi Mealybug nedir

  • Unlu biti.

Mealybug ingilizcede ne demek, Mealybug nerede nasıl kullanılır?

Citrus mealybug : Turunçgil pamuklubiti. Turunçgillerden başka, çeşitli süs bitkilerine de üşüşen, esmerimsi kırmızı pamuklubit.

Mealybugs : Unlu biti.

Mealy bugs : Kabuk ya da kalın deri yerine, un serpilmişe benzer mumlu maddelerden oluşan örtüsüyle en çok süs bitkileri üzerinde rastlanan ve ana böceklerin salgıladığı pamuğumsu yumakçıklar içinde gelişen eşkanatlılar familyası; pamuklubitler, mumlubitler, yünlübitler. Unlubitler.

Mealy mouthed : Riyakar. Yaltak. Samimiyetsiz. Yapmacık tatlı dilli.

Long tailed mealy bug : Ser unlubiti. Unlubitler familyasından olup, ser bitkilerinden özsu emerek, yaprakların sararmasına ve kurumasına yol açan hortumlu böcek.

Does the meal come with vegetables : Porsiyon sebze ile birlikte mi geliyor.

Make a meal of : Gına getirmek. Gereğinden çok çaba harcamak. Gereğinden çok gayret sarf etmek. Bir işi aşırı çabayla yapmak. Kantarın topunu kaçırmak.

Does the meal come with garnish : Porsiyon garnitür ile birlikte mi geliyor.

Meal time : Yemek sögeni.

Meal moth : Yiyecek güvesi. Unu, unlu maddeleri ve benzeri yiyecekleri kurtlandırarak, gelişmesini oralarda tamamlayan küçük kelebek.

İngilizce Mealybug Türkçe anlamı, Mealybug eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Mealybug ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Citrus mealybug : Turunçgil pamuklubiti. Turunçgillerden başka, çeşitli süs bitkilerine de üşüşen, esmerimsi kırmızı pamuklubit.

Mealybug synonyms : citrophilus mealybug, mealy bug, comstock's mealybug, pseudococcus comstocki, family pseudococcidae, pseudococcidae, coccid insect, planococcus citri, pseudococcus fragilis, comstock mealybug, citrophilous mealybug, mealybugs.