Marshall türkçesi Marshall nedir

 • İndiana eyaletinde yerleşim yeri.
 • Missouri eyaletinde şehir.
 • Arkansas eyaletinde şehir.
 • Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri.
 • Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri.
 • Bir soyadı.
 • Bir erkek ismi.
 • Mareşal.
 • New york eyaletinde yerleşim yeri.
 • 1953 nobel barış ödülü sahibi.
 • İllinois eyaletinde şehir.
 • North carolina eyaletinde yerleşim yeri.
 • Marshall planını tasarlayan kişi.
 • Michigan eyaletinde şehir.
 • George catlett marshall (1880-1959) abd'li asker ve devlet adamı.

Marshall ingilizcede ne demek, Marshall nerede nasıl kullanılır?

Marshall aid : Marshall planı çerçevesinde 1948 ile 1952 yılları arasında verilen yardımlar. Marshal yardımı.

Marshall islands : Marshall adaları. Marşal adaları. Marshall adaları cumhuriyeti. Abd'nin kontrolünde olan ve kuzey pasifik okyanusu'nda bulunan adalardan oluşan cumhuriyet.

Marshall lerner robinson condition : Dışalım ve dışsatım mallarının sunum esnekliğinin sonsuz olduğu varsayımı altında, devalüasyonun dış ticaret açığını giderebilmesi için dışalım ve dışsatım malları istem fiyat esneklikleri toplamının en az bire eşit ya da birden büyük olması gerektiğini ifade eden ve a. marshall, a. lerner ile j. robinson tarafından ortaya atılan koşul. Marshall-lerner-robinson koşulu.

Marshall olkin model : Marshall-olkin modeli.

 

Marshall plan : Marşal planı. İkinci dünya savaşı'ndan sonra yıkıma uğrayan avrupa ekonomilerinin onarımı için gerekli araç ve gereçlerin sağlanması amacıyla 1947 yılında abd dışişleri bakanı george c. marshall’ın önderliğinde avrupa imar programı adı altında başlatılan ve batı avrupa dışındaki ülkeleri de kapsayacak biçimde genişletilen yardım programı. Iı. dünya savaşı'nı takip eden yıllarda avrupa'yı yeniden inşa etmek için amerikan planı. Marshall planı.

Marshaller : Yol gösterici. Kılavuz çizgisi.

Marshalling engine : Manevra lokomotifi.

Marshalling yard : Muharebe bindirme araç hazırlık alanı. Dizileme durağı. Ayırma garı. Tren hazırlama garı. Manevra garı.

Marshalls : Michigan eyaletinde şehir. İllinois eyaletinde şehir. North carolina eyaletinde yerleşim yeri. New york eyaletinde yerleşim yeri. Mareşal. Arkansas eyaletinde şehir. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri. Missouri eyaletinde şehir. İndiana eyaletinde yerleşim yeri.

Marshal islands : Abd'nin kontrolünde olan ve kuzey pasifik okyanusu'nda bulunan adalardan oluşan cumhuriyet. Marshall adaları cumhuriyeti.

İngilizce Marshall Türkçe anlamı, Marshall eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Marshall ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Kareem : Kerim.

Dumas : Teksas eyaletinde şehir. Camille oyununu yazan fransız yazar. Birinci alexandre dumas'nın oğlu. Alexandre dumas (1802-1870). Soyadı. Üç silahşörler in yazarı. Fransız romancı. Alexandre dumas (1824-1895, dumas fils olarak tanınan). Mississippi eyaletinde yerleşim yeri.

 

Athens : Batı virginia eyaletinde yerleşim yeri. Ohio eyaletinde şehir. Alabama eyaletinde şehir. Atina. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. Teksas eyaletinde şehir. Vermont eyaletinde yerleşim yeri.

Kobe : Güney japonya'da liman şehri. Güney japonya'da bir liman şehri.

Charleston : Yeni zelanda'da bir şehir. 1920'lerde gözde olan canlı bir dans salonu. Illinois'de (abd) bir kasaba. Maine eyaletinde yerleşim yeri. Çarliston dansı. Güney carolina eyaletinde şehir. Vermont eyaletinde yerleşim yeri. Güney carolina'da (abd) bir liman. Mississippi eyaletinde şehir. Batı virginia'nın (abd) başkenti.

Field marshal : Bazı ordularda en yüksek rütbeli asker. Feldmareşal.

Boles : Ağaç gövdesi.

Langdon : Kansas eyaletinde şehir. Kuzey dakota eyaletinde şehir. New hampshire eyaletinde yerleşim yeri.

Abaya : Müslüman kadınların giydiği tepeden tırnağa kadın bedenini örten genellikle siyah renkli olan tesettür için kullanılan çarşaf. Çarşaf. Müslüman ülkelerde kadınlar tarafından giyilen uzun siyah elbise. 1986'da etiyopya'da keşfedilen bir göl.

Ade : Amerikan mizahçı ve oyun yazarı. George ade (1866-1944).

Marshall synonyms : john marshall, champaign, abbott, cadillacs, anna, fayetteville, marshal, elaine, el dorado, anderson, alma, lazzaro, adrian, auburn, ava, byron, cadillacing, kermit, abramovitch, auburns, archie, burtons, abou hatzira, klee, abernathy, fordyce, albion, marshalls, carson city, clarendon, clarksville, kent, abidal.