Gyros türkçesi Gyros nedir

  • Yunan döneri.
  • Jiroskop.
  • Seyrüseferle ilgili aygıtların denge sağlamalarına yardımcı olan aygıt.
  • Jiro.
  • Cayro pusula.
  • Kızartılmış kuzu eti içeren ekmek arası (yunan mutfağı).

Gyros ingilizcede ne demek, Gyros nerede nasıl kullanılır?

Gyroscope : Ciroskop. Dinginlik kolcuğu büyük olduğundan, dönerken eksenini hep bir doğrultuda tutma eğiliminde olan özel nesne. Cayroskop. Topaç. Düzdöner. Jiroskop. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Denge çarkı. Düz döner.

Gyroscopes : Denge çarkı. Topaç. Düz döner. Cayroskop. Jiroskop.

Gyroscopic : Jiroskopik. Cayroskopik. Düz dönen.

Gyroscopic head : Üç ayak başlığının dişli çarklar yardımıyla çalıştırılan çeşidi. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Dişli başlık.

Gyroscopically : Jiroskopik olarak. Jiroskop ile. Jiroskopa ait bir şekilde.

Gyrose : Kıvrak. Dirsekli. Dalgalı. Bükümlü. Kıvrımlı. Eğimli.

Gyro pilot : Cayro pilot. Otomatik pilot.

Gyro tripod : Üç ayak başlığının dişli çarklar yardımıyla çalıştırılan çeşidi. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Dişli başlık.

Caged gyro : Kafesli düzdöner. Kafesli cayro.

Gyrostat : Topaç. Jirostat. Cirostat. Cayrostat.

İngilizce Gyros Türkçe anlamı, Gyros eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Gyros ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Body structure : Vücut yapısı.

Complex body part : Kompleks vücut parçası.

Structure : Bünye. Parçaları ve öğeleri arasında yasalılık, durağan bağlar ve karşılıklı ilişkiler bulunan dizge ya da bütün. Kayaç kütlelerinin kıvrılma, kırılma gibi biçim değiştirme olayları ve iç itim sonucu birbirleriyle ilgili durumları. İnşaat. Öğecik ile özdeciklerin, eksicik ya da öğeciklerden oluşma biçimi. Yapılandırmak. Belli bir dilin bölümlerini birbirine bağlayan ilişkiler bütünü. söz gelişi, türkçenin ses yapısı, seslerin birbiri ile ilişkilerine, şekil yapısı da ek ve köklerin karşılıklı ilişkilerine bağlı bir sistem, bir bütündür. Planlamak. Düzenlemek. Yapı.

Pita : Pideli. Pide.

Gyroscopes : Denge çarkı. Cayroskop. Düz döner. Topaç.

Cerebrum : Büyük beyin. Sinir sisteminin kafatası içerisinde kalan ve büyük beyin, beyincik ve beyin sapı olmak üzere üç kısma ayrılan merkezi bölgesi, ensefalon, hlk. dimağ. en dışında substansiya grizea adı verilen esmer renkli hücreleri içeren kısım dışta, substansiya alba adı verilen beyaz renkli kısım ise içte yer alır. Ensefalonun frontal, paryetal, oksipital ve temporal olarak dört loptan oluşan kısmı, serebrum. Frontal, paryetal, oksipital ve temporal olarak dört loptan oluşan, motor, genel duyu alanı, görme alanı, işitme, koku, tat alma ve konuşma merkezlerini taşıyan tüm beynin en büyük kısmı. serebrum. Serebrum. Beyin. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Gyro : Döner kebap. Çember. Daire. Cayroskop. Giro. Halka. Cayro.

 

Sandwich : Ekmek arası. İki şeyin arasına sıkıştırmak. Sandviç. Tabakalı. İllinois eyaletinde şehir. Sandviç yapmak. New hampshire eyaletinde yerleşim yeri. Sıkıştırmak. İngiltere'de yerleşim yeri. Katlı karma.

Gyroscope : Cayroskop. Ciroskop. Denge çarkı. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Topaç. Düzdöner. Düz döner. Dinginlik kolcuğu büyük olduğundan, dönerken eksenini hep bir doğrultuda tutma eğiliminde olan özel nesne.

Convolution : Beyin ya da bağırsakta olduğu gibi kıvrımlar, bükülmeler oluşması. Büklüm. Tomarlama. Kat. Sarılış. Dürülme. Evrişim. Dürülüş. Biyoloji, ekonomi alanlarında kullanılır. Kıvrım.

Gyros synonyms : anatomical structure, occipital gyrus, temporal gyrus, parietal gyrus, pocket bread, frontal gyrus, central gyrus, bodily structure.