Motor driven zoom türkçesi Motor driven zoom nedir

  • Özdevinimli kaydırma.
  • Motorla çalışan değişir odaklı mercekle yapılan kaydırma.
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Motor driven zoom ingilizcede ne demek, Motor driven zoom nerede nasıl kullanılır?

Motor : İtici güç. Otomobil. Fizik, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Taşıt. Çeşitli biçimlerdeki erkeyi mekanik erkeye çeviren aygıt. (daha çok elektrik motoru anlamına kullanılır). Muharrik. Başka tür erkeyi işleyim erkesine çeviren işlerge. Hareket ettirici. Otomobille götürmek. Otomobille gitmek.

Driven : Hırslı. İşler. Çalışır. Belli bir yöne götürülen. Rüzgar tarafından taşınan ve uçurulan (kar tüy vs). Kararlı. İleri sürülmüş. İçten gelen bir dürtü ile zorlanmış. Azimli. Sürmek.

Zoom : (uçak) gürültü ile dikine yükselmek. Birden yükselme. Zumlamak. Fırlamak. Yoğunlaşmak. Birden yükselmek (uçak). Vınlamak. Rüzgar gibi gitmek. Vın diye geçmek.

Motor driven : Makineli. Motorlu. Motor tahrikli. Motorla çalışan.

Motor driven camera : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Düzeneği motorla çalıştırılan alıcı çeşidi. kollu alıcının karşıtı. Motorlu alıcı.

İngilizce Motor driven zoom Türkçe anlamı, Motor driven zoom eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Motor driven zoom ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Automatic zoom : Otomatik kaydırma. Otomatik zoom.

Power zoom : Odak uzunluğu değiştirme motoru. Optik kaydırmanın düzgün, sıçramasız yapılmasını sağlamak amacıyla odak uzunluğunu değiştirmekle görevli ufak motor.

Motor driven zoom synonyms : motorized zoom lens.