Short name türkçesi Short name nedir

Short name ingilizcede ne demek, Short name nerede nasıl kullanılır?

Short : Kısa metrajlı film. Kasa açığı. Kontak. Kısa hece. Kısa. Kısa devre. Kısa devre yaptırmak. Noksanlık. Eksiklik.

Name : Seçmek. Ad vermek. Ünlü kişi. İsim koymak. Atamak. Ün. Adlandırılmak. Ad. Tayin etmek. Adlandırmak.

Short and sweet : Çok yakın geçen. Kısa ve öz. Kısa ve yerinde. İşaret koyan. Kısa. Veciz. Yakın menzilli. Az ve öz. İşaret vuran. Özlü.

Short bill : Kısa vadeli poliçe. Çok kısa vadeli poliçe. Kısa geçerlilik süresi olan fatura. Kısa fatura. Kısa vadeli kambiyo senedi. Kısa vadeli senet.

Short billed gull : Küçük martı. Yağmur kuşları (charadriiformes) takımının, martıgiller (laridae) familyasından, 45 cm kadar uzunlukta, sırtı açık kül rengi, gagası sarı, yeşil, ayakları yeşil kül rengi, kuzey amerika, avrupa, asya ve karadeniz kıyılarında yaşayan bir tür.

Short bond : Kısa vadeli tahvil.

İngilizce Short name Türkçe anlamı, Short name eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Short name ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Nickname : Takmaad. Lakap. Takma isim. Ad takmak. Takma ad. İsim takmak. Rumuz. Kişinin, yapıtlarında kullandığı kendi asıl adından ayrı bir ad. Lakap takmak.

 

Acronym : Sözcüklerin baş harflerinden oluşan sözcük. Kısaltma. Baş harflerden oluşan sözcük. Kısaad. Bir deyim ya da terimdeki sözcüklerin ilk yazaçlarından seçilerek yaratılan kısaltma, örn. algol, basıc, cobol, fortran, aib vb. Bilgisayar, bilişim alanlarında kullanılır. Akronim. Birkaç kelimenin baş harflerinin veya ilk hecelerinin birleşmesiyle meydana gelen kelime.