Spill light türkçesi Spill light nedir

  • Yayınmış ışık.
  • Yayınıma uğramış ışık.
  • Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Spill light ingilizcede ne demek, Spill light nerede nasıl kullanılır?

Spill : Söylemek. Dökülmek. Düşürme. Asalak ışık. Üzerinden atma. Tapa. Serpmek. Tutuşturma kağıdı. Düşmek. Düşüş.

Light : Işımak. İnmek (attan veya arabadan). Gerçekleşmek. Aydınlanmak. Aydınlık. Işık. Işık tutmak. Yanmak. Göze uyarımda bulunan ve beyin tarafından yorumlandığında görme duyusuna, yani görülebilir ışığa yol açan elektromıknatıs ışınım. başka bir deyişle, ışımayla yayılan ve görme duyusuyla algılanan erke biçimi. (bu elektromıknatıs ışınım, 4x10-7 m ile 7,7x10-7 m arasındaki dalga uzunluklarında yer alır. dalga uzunluklarındaki değişiklikler gözde değişik duyulara yol açarak değişik renkleri oluşturur). Bir salonun ya da sahnenin aydınlatılması için yöneticinin ya da sorumlunun verdiği buyruk.

Spill blood : Kan dökmek.

Spill over : Dökülmek. Taşmak.

Spill over with : Kaynamak (ile). Dolu olmak.

Spill the beans : (sırrı vb) yaymak. Ağzından baklayı çıkarmak. (sırrı vb) açıklamak. (sırrı vb) ötmek. (sırrı vb) açık etmek. Ağzından kaçırmak. Ötmek. (bir sürprizi vb) yanlışlıkla söyleyivermek. Baklayı ağzından çıkarmak. Açığa vurmak.

 

İngilizce Spill light Türkçe anlamı, Spill light eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Spill light ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Stray light : Dağınık ışık.

Diffused light : Yayınık ışık. Sahneye dağıtılarak verilen, genel ışıklama yöntemine ilişkin ışık. Dağıtılmış ışık. Sinema, televizyon, tiyatro alanlarında kullanılır. Dağınık ışık. Sahneye dağıtılarak verilen ışık. Yayılmış ışık.