Savannah türkçesi Savannah nedir

 • Ağaçlı bozkır.
 • Bozkır.
 • [#savan Savana].
 • Ağaçlı çayırlık.
 • Tennessee eyaletinde yerleşim yeri.
 • Bkz.savanna.
 • Savan.
 • Büyük ova.
 • Missouri eyaletinde şehir.
 • Bir kadın ismi.
 • Geniş çayır.

Savannah ile ilgili cümleler

English: African elephants are divided into two different species: savannah and forest elephants.
Turkish: Afrika filleri savana ve orman filleri olmak üzere iki farklı türe ayrılır.

Savannah ingilizcede ne demek, Savannah nerede nasıl kullanılır?

Savannah cat : Savannahkedisi. Afrika’dan köken alan, afrika yerlileri tarafından binlerce yıldır yetiştirilen vahşi serval kedisiyle evcil kedilerin birleştirilmesi sonucu geliştirilmiş, zamanla serval kedisinin vahşi güzelliği, çarpıcı ve farklı vücut yapısıyla evcil kedilerin uyumlu karakterlerinin birleşimi olan ve kendine özgü bir özellik kazanan, ağzı konveks bir biçimde kavisli, çene yapısı güçlü ve burunla birlikte yüze vahşi bir görünüm kazandıran, gözleri orta büyüklükte oval ve badem şeklinde, göz rengi zengin yeşil, sarı, altın veya karamel kahve gibi tüm canlı renklerde olabilen, ayrıca gözün iç açısında gözyaşı şeklinde bir lekenin olması karakteristik, tüyleri sık ve parlak, renk ve desenleri noktalı, tekir ve tek renkte olabilen, suyu ve suda oynamayı çok seven, zeki, oldukça oyuncu, hareketli ve sosyal yapıda, yumuşak, sıcakkanlı ve nazik mizaçlı, yarı uzun tüylü kedi ırkı.

 

Savannahs : Ağaçlı bozkır. Savan. Missouri eyaletinde şehir. Geniş çayır. Bir kadın ismi. Ağaçlı çayırlık. Bozkır. Savana. Büyük ova. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri.

Savanna : Dönencelerarası kuşakta, eşlek ormanı ile sıcak bozkırlar arasında yer alan, yüksek boylu otlarla ağaçların birbirine karıştığı bitkisel örtü türü. Savan. Savana. Kuraklığa dayanıklı bitkilerle seyrek ağaçlar kapsayan tropik ve subtropik alan. Geniş çayır. Ova. Bozkır. Ağaçsız büyük ova. Biyoloji, coğrafya alanlarında kullanılır. Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri.

Savannas : Ova. Büyük ova. Savan. Geniş çayır. İllinois eyaletinde şehir. Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri. Savana.

Savant : Fikir adamı. Alim. Bilgin. Mütebahhir. Hakim.

Savage tribe : Vahşi insanlar grubu. Vahşi kabile.

Savable : Korunabilir. Konservesi yapılabilir. Muhafaza edilebilir. Kurtarılabilir.

Savage review : Sert ve ağır eleştiri. Yırtıcı veya parçalayıcı eleştiri yazısı. Zalim inceleme.

Savage : Barbar. Tepesi atmış. Havuzlardan suyun boşaltılmasında önde tel elek, ortada suyun altından geçtiği birinci kapak, arkada havuz su seviyesini ayarlayan ikinci kapaktan oluşan sistem. Gözü dönmüş. Zalim. Yırtıcı. Isırmak (köpek). Parçalamak. Tepelemek (hayvan). Vahşi adam.

Idiot savant : Deli dahi. Akli dengesi yerinde olmayan ancak (müzik matematik vs gibi) belli bir alanda olağanüstü yeteneğe sahip kimse. Aptal dahi.

İngilizce Savannah Türkçe anlamı, Savannah eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Savannah ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Savannas : Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri. İllinois eyaletinde şehir. Ova.

Steppes : Step.

Autumn : Sonbahar mevsimi. Coğrafya, uzay alanlarında kullanılır. Güz. Yazı kışa bağlayan ara mevsimi, bk. mevsimler. Sonbahar. Eylül, ekim ve kasım aylarını içine alan zaman aralığı (kuzey yarımküre için). Hazan.

Atlanta : Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Teksas eyaletinde şehir. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. İllinois eyaletinde şehir. İdaho eyaletinde şehir. Georgia eyaletinde şehir. Texas'ta abd) bir şehir. Kansas eyaletinde şehir. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Georgia'nın (abd) başkenti.

Dakota : İllinois eyaletinde yerleşim yeri. Kuzey amerikan yerli halkı (siyu) üyesi kimse. Abd'nin 1889 yılında kuzey ve güney dakota olarak ayrılmış olan bölgesi. Sioux (siyu). Kuzey dakota veya güney dakota. Georgia eyaletinde şehir. Minnesota eyaletinde şehir. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Siyu üyesi kimse.

Annapolis : Maryland'in (abd) başkenti.

Argyle : Baklava desenli. Missouri eyaletinde yerleşim yeri. İowa eyaletinde şehir. New york eyaletinde yerleşim yeri. Georgia eyaletinde yerleşim yeri. Minnesota eyaletinde şehir. Baklava dokulu. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Örgüde kullanılan baklava deseni.

Savanna : İllinois eyaletinde şehir. Ağaçsız büyük ova. Ova. Biyoloji, coğrafya alanlarında kullanılır. Kuraklığa dayanıklı bitkilerle seyrek ağaçlar kapsayan tropik ve subtropik alan.

Moorlands : Kentucky eyaletinde şehir. İowa eyaletinde şehir. Kır. Kıraç arazi.

Savannah synonyms : empire state of the south, peach state, savannahs, britney, tundras, veldts, veld, cassandras, georgia, dolly, moorland, tundra, ga, chloe, baring, becky, ambers, crystal, carla, jenny, argyles, arnold, armstrong, steppe, adrian, moor, amoret, alba, autumns, amsterdam, prairies, archie, velds.