Savanna türkçesi Savanna nedir

 • Ağaçlı çayırlık.
 • Ova.
 • Savan.
 • Bozkır.
 • Geniş çayır.
 • İllinois eyaletinde şehir.
 • Savana.
 • Dönencelerarası kuşakta, eşlek ormanı ile sıcak bozkırlar arasında yer alan, yüksek boylu otlarla ağaçların birbirine karıştığı bitkisel örtü türü.
 • Biyoloji, coğrafya alanlarında kullanılır.
 • Ağaçsız büyük ova.
 • Büyük ova.
 • Kuraklığa dayanıklı bitkilerle seyrek ağaçlar kapsayan tropik ve subtropik alan.
 • Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri.

Savanna ile ilgili cümleler

English: African elephants are divided into two different species: savannah and forest elephants.
Turkish: Afrika filleri savana ve orman filleri olmak üzere iki farklı türe ayrılır.

Savanna ingilizcede ne demek, Savanna nerede nasıl kullanılır?

Savannah : Ağaçlı bozkır. Büyük ova. Ağaçlı çayırlık. Bozkır. Savan. Savana. Bkz.savanna. Geniş çayır. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. Bir kadın ismi.

Savannah cat : Savannahkedisi. Afrika’dan köken alan, afrika yerlileri tarafından binlerce yıldır yetiştirilen vahşi serval kedisiyle evcil kedilerin birleştirilmesi sonucu geliştirilmiş, zamanla serval kedisinin vahşi güzelliği, çarpıcı ve farklı vücut yapısıyla evcil kedilerin uyumlu karakterlerinin birleşimi olan ve kendine özgü bir özellik kazanan, ağzı konveks bir biçimde kavisli, çene yapısı güçlü ve burunla birlikte yüze vahşi bir görünüm kazandıran, gözleri orta büyüklükte oval ve badem şeklinde, göz rengi zengin yeşil, sarı, altın veya karamel kahve gibi tüm canlı renklerde olabilen, ayrıca gözün iç açısında gözyaşı şeklinde bir lekenin olması karakteristik, tüyleri sık ve parlak, renk ve desenleri noktalı, tekir ve tek renkte olabilen, suyu ve suda oynamayı çok seven, zeki, oldukça oyuncu, hareketli ve sosyal yapıda, yumuşak, sıcakkanlı ve nazik mizaçlı, yarı uzun tüylü kedi ırkı.

 

Savannahs : Büyük ova. Missouri eyaletinde şehir. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. Savana. Bir kadın ismi. Ağaçlı çayırlık. Ağaçlı bozkır. Geniş çayır. Savan. Bozkır.

Savannas : Savana. Geniş çayır. Ova. Büyük ova. Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri. İllinois eyaletinde şehir. Savan.

Savant : Alim. Hakim. Mütebahhir. Fikir adamı. Bilgin.

Savage : Tepesi atmış. Yabani. Parçalamak (hayvan). Yırtıcı. Havuzlardan suyun boşaltılmasında önde tel elek, ortada suyun altından geçtiği birinci kapak, arkada havuz su seviyesini ayarlayan ikinci kapaktan oluşan sistem. Savak. Saldırıp ısırmak. Gaddar adam. Vahşice saldırmak. Gözü dönmüş.

Savagely : Vahşice.

Idiot savant : Aptal dahi. Akli dengesi yerinde olmayan ancak (müzik matematik vs gibi) belli bir alanda olağanüstü yeteneğe sahip kimse. Deli dahi.

Savaged : Saldırıya uğramış.

Savage review : Sert ve ağır eleştiri. Zalim inceleme. Yırtıcı veya parçalayıcı eleştiri yazısı.

İngilizce Savanna Türkçe anlamı, Savanna eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Savanna ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Prairie : Kır. Çayır. Preri. Kırlar. Otlarla kaplı geniş düzlük. Kuzey amerika'nın ağaçsız geniş otlaklarına verilen isim. Düzlük. Özellikle ılıman kuşakta yaygın olan, bozkırlara göre daha nemcil, yeşilliği daha sürekli ve kimi kez ağaçla karışık otsu bitkisel örtü ve bu örtünün oluşturduğu doğal bölge.

Coombes : Vadi. Dağlarla çevrili ova.

Bridgeport : Ohio eyaletinde yerleşim yeri. Alabama eyaletinde şehir. Connecticut eyaletinde şehir. Teksas eyaletinde şehir. Oklahoma eyaletinde şehir. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Birleşik devletler'in çeşitli eyaletlerinde birçok şehrin adı. Washington eyaletinde şehir. Nebraska eyaletinde şehir.

Lowland : Alçak (bölge). Düz arazi.

Albion : İdaho eyaletinde şehir. New york eyaletinde yerleşim yeri. Eski romencede ingiltere'nin adı. İngiltere. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Pensilvanya eyaletinde yerleşim yeri. İngiltere'nin en eski adı. Michigan eyaletinde şehir.

Coomb : Vadi.

Annas : Kadın ismi. Anna. Ohio eyaletinde yerleşim yeri. Hindistan rupisinin on yedide biri tutarında olan madeni para.

Veldts : (güney afrika'da) bozkır.

Grassland : Otlak.

Savanna synonyms : savannas, steppes, champaign, ava, athens, meadow, plain, steppe, veldt, cairo, barry, coombs, anna, campagne, moorlands, velds, atlanta, byron, meadows, breese, coombe, tundra, savannahs, moor, veld, carbondale, plainest, flatland, savannah, lowlands, charleston, tundras, carlyle.

Savanna ingilizce tanımı, definition of Savanna

Savanna kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A tract of level land covered with the vegetable growth usually found in a damp soil and warm climate, as grass or reeds, but destitute of trees.