Savant türkçesi Savant nedir

Savant ingilizcede ne demek, Savant nerede nasıl kullanılır?

Idiot savant : Deli dahi. Aptal dahi. Akli dengesi yerinde olmayan ancak (müzik matematik vs gibi) belli bir alanda olağanüstü yeteneğe sahip kimse.

Savants : Bilgin. Fikir adamı. Hakim. Alim. Mütebahhir.

Savanna : Biyoloji, coğrafya alanlarında kullanılır. Bozkır. Ova. Geniş çayır. Ağaçsız büyük ova. Savana. Kuraklığa dayanıklı bitkilerle seyrek ağaçlar kapsayan tropik ve subtropik alan. Savan. İllinois eyaletinde şehir. Büyük ova.

Savannah : Bkz.savanna. Büyük ova. Missouri eyaletinde şehir. Geniş çayır. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. Ağaçlı bozkır. Savana. Bir kadın ismi. Ağaçlı çayırlık. Bozkır.

Savannah cat : Savannahkedisi. Afrika’dan köken alan, afrika yerlileri tarafından binlerce yıldır yetiştirilen vahşi serval kedisiyle evcil kedilerin birleştirilmesi sonucu geliştirilmiş, zamanla serval kedisinin vahşi güzelliği, çarpıcı ve farklı vücut yapısıyla evcil kedilerin uyumlu karakterlerinin birleşimi olan ve kendine özgü bir özellik kazanan, ağzı konveks bir biçimde kavisli, çene yapısı güçlü ve burunla birlikte yüze vahşi bir görünüm kazandıran, gözleri orta büyüklükte oval ve badem şeklinde, göz rengi zengin yeşil, sarı, altın veya karamel kahve gibi tüm canlı renklerde olabilen, ayrıca gözün iç açısında gözyaşı şeklinde bir lekenin olması karakteristik, tüyleri sık ve parlak, renk ve desenleri noktalı, tekir ve tek renkte olabilen, suyu ve suda oynamayı çok seven, zeki, oldukça oyuncu, hareketli ve sosyal yapıda, yumuşak, sıcakkanlı ve nazik mizaçlı, yarı uzun tüylü kedi ırkı.

 

Savannahs : Büyük ova. Ağaçlı çayırlık. Missouri eyaletinde şehir. Bozkır. Ağaçlı bozkır. Bir kadın ismi. Savan. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. Savana. Geniş çayır.

Savaged : Saldırıya uğramış.

Savage island : Vahşi ada. Niue. Orta pasifik okyanusu'nda 1774'te kaptan james cook tarafından keşfedilen kendi kendini yöneten ada (yeni zellenda'nın kolonisi durumunda bulunan).

Savagely : Vahşice.

Savannas : Savana. Savan. Geniş çayır. Ova. Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri. İllinois eyaletinde şehir. Büyük ova.

İngilizce Savant Türkçe anlamı, Savant eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Savant ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Beak : Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Büyük burun. Yargıç. Kakaç. Hakim (ingiliz ingilizcesi). Gagalamak. Okul müdürü. Okul müdürü (ingiliz ingilizcesi). Burun. Gaga.

Omniscient : Her şeyi bilen. Herşeyi bilen. İlahi bakış açısı. Bilmiş. Bilge.

Commanding : Buyrukçu. Emreden. Hakim olan. Komuta ediş. Hükmetme. Komuta. Hükmeden. Yetkili. Emir. Mükemmel.

Highbrows : Aydın (kimse). Okumuş. Kültürlü (kimse). Kültürlü. Entelektüel. Aydın. Entel. Ukala.

Dominating : Egemen olan. Hükmeden. Başatlayan. Hükmedici. Baskın.

 

Scholars : Burslu öğrenci. Edip. Okumuş kimse. Mektepli. Bilge. Bilginler. Öğrenci. Bilim adamı. Eğitimini almış kimse.

Dominant : Galip. Baskın. Yüksek. Hükmeden. Nüfuzlu. Baskın karakter. Üstün. Dominat.

Polymath : Birçok konuda bilgili kişi. Çok bilgili kimse. Çok bilgili. Ansiklopedik bilgiye sahip (kişi). Bilge. Hezarfen.

Savant synonyms : learned person, scholarly person, savants, beaks, intellectual, pundit, ascendants, bookman, gownsmen, god, adjudicator, learned, ascendant, demiurge, all knowing, scholar, knowing, scientists, initiate, pundits, longhair, dominants, ascendantent, longhairs, scientist, knowings, gownsman, bookmen, highbrow, adjudicators, erudite, headworker, student.

Savant ingilizce tanımı, definition of Savant

Savant kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A person eminent for acquirements. A man of learning. One versed in literature or science.