Stray light türkçesi Stray light nedir

Stray light ingilizcede ne demek, Stray light nerede nasıl kullanılır?

Stray : Yolunu yitirmek. Sapmak. Yolunu kaybetmiş. Parazitli. Başıboş. Başıboş dolaşmak. Kaçak. Yoldan sapmak. Tek tük.

Light : Aydınlık. Aydınlanmak. Rastlamak. Göze uyarımda bulunan ve beyin tarafından yorumlandığında görme duyusuna, yani görülebilir ışığa yol açan elektromıknatıs ışınım. başka bir deyişle, ışımayla yayılan ve görme duyusuyla algılanan erke biçimi. (bu elektromıknatıs ışınım, 4x10-7 m ile 7,7x10-7 m arasındaki dalga uzunluklarında yer alır. dalga uzunluklarındaki değişiklikler gözde değişik duyulara yol açarak değişik renkleri oluşturur). Bir görünçlüğün aydınlatılması için yönetmenin ışıkçılara verdiği komut. Konmak. Açık (renk için). Işık. Güneşten ya da başka kaynaklardan gelen ve gözü uyarıcı etkisi olan ışınım erkesi. Soba yakmak.

Stray bullet : Kör kurşun. Maganda kurşunu. Serseri kurşun. Kaza kurşunu.

Stray cat : Sokak kedisi.

Stray dog : Sahipsiz köpek. Sokak köpeği. Başıboş köpek.

Stray field : Kaçak alan.

İngilizce Stray light Türkçe anlamı, Stray light eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Stray light ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Broad light : Bir görünçlüğün aydınlatılmasında, görünçlüğe eşit ölçüde dağılan, görünçlüğün genel aydınlanmasını sağlayan, ışık-gölge ayırımları keskin olmayan, yumuşak ışık. Bir sahnenin aydınlatılmasında genel aydınlatmayı sağlayan ya da sahnenin genel aydınlatılmasını arttırmakta kullanılan ışık. Sinema, televizyon, tiyatro alanlarında kullanılır.

Ambient light : Çevre aydınlığı. Ortamsal ışık. Bir görünçlüğün aydınlatılmasında, görünçlüğe eşit ölçüde dağılan, görünçlüğün genel aydınlanmasını sağlayan, ışık-gölge ayırımları keskin olmayan, yumuşak ışık. Çevre ışığı. Ortam ışığı.

Diffused light : Yayınık ışık. Yayılmış ışık. Sahneye dağıtılarak verilen ışık. Sinema, televizyon, tiyatro alanlarında kullanılır. Sahneye dağıtılarak verilen, genel ışıklama yöntemine ilişkin ışık. Dağıtılmış ışık.

Atmospheric light : Bir görünçlüğün aydınlatılmasında, görünçlüğe eşit ölçüde dağılan, görünçlüğün genel aydınlanmasını sağlayan, ışık-gölge ayırımları keskin olmayan, yumuşak ışık.

Stray light synonyms : spill light.