Aspen türkçesi Aspen nedir

Aspen ingilizcede ne demek, Aspen nerede nasıl kullanılır?

Tremble like an aspen leaf : Tir tir titremek. Zangır zangır titremek.

Quaking aspen : Titrek kavak.

Aspens : Toz ağacı. Titrek kavak ile ilgili. Titrek kavak. Kolorado eyaletinde şehir.

Claspen : Miksipterigyum. Erkek keski solungaçlı balıklarda spermleri dişiye ileten pelvis yüzgecinin orta lobu.

Aspect : Bir yanı. Açı. Tavır. Maruziyet. Baktığı yön. Cephesi. Yönü. Görünüş. Tek tarafı. Tek yanı.

Asperges : Kutsal su serpmek için kullanılan delikli kap veya fırça. Roma katolik kilisesinde kutsal su serpme töreni (mihraba, rahiplere ve cemaate doğru).

Aspect ratio : Ekrandaki bir görüntünün genişliği ve yüksekliği arasındaki oran. Kesit oranı. Kanat açıklık oranı. Çerçeve oranı. En veya boy oranı. Görünüm oranı. Görüntü boyutu. En-boy oranı. Boy-en oranı. Görüntü oranı.

Aspects : Bakım. Görünüm. Bakış açıları. Tavır. Çehre. Cephe. Hal. Görünüş. Yön. Görüş.

Asper : Akçe. Sert. Katı. Eğilmez. Pul. Kaba. Hantal.

Aspectual : (dilbilim) bir görüşe ait veya ilgili. Görünüşsel.

İngilizce Aspen Türkçe anlamı, Aspen eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Aspen ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Campo : İspanyol veya italyan kasabasının meydanı. Kırsal bölge. Güney amerika'da her yana yayılmış küçük ağaçlar ve çalılarla çimen kaplı geniş düzlük.

Poplar : Kavak. Söğütgiller (salicaceae) familyasından, yaprakları almaşlı dizilişli ve yapraklarını döken, bazı türlerinin kerestesi için kültürü yapılan bir cins. ülkemizde akkavak (populus alba), karakavak (p.nigra), titrek kavak (p.tremula) ve fırat kavağı (p.euphratica), piramit kavak (p.pyramidiscus) gibi türleri bulunmaktadır. Akkavak. Montana eyaletinde şehir. Biyoloji, gitar alanlarında kullanılır. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Söğütgillerden, kerestesi kolay işlenebilir ve pür gitar gövdesi olarak kullanılan tonu yalın karakterli, hafif ve düşük maliyetli bir ağaç.

Brighton : Colorado'da (abd) bir kasaba. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. New york eyaletinde yerleşim yeri. Doğu sussex'te (ingiltere) bir şehir. İllinois eyaletinde yerleşim yeri. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Vermont eyaletinde yerleşim yeri. Bir soyadı. İowa eyaletinde şehir.

Dinosaur : Dinozor. Dinazor.

Asps : Etkin sunucu sayfaları. Engerek yılanı.

Clark : Güney dakota eyaletinde şehir. New jersey eyaletinde yerleşim yeri. Missouri eyaletinde şehir. Bir soyadı. Bir erkek adı. Pensilvanya eyaletinde yerleşim yeri.

Avon : Connecticut eyaletinde şehir. Kozmetik ve güzellik ürünlerinin bir doğrudan pazarlayıcısı. Maine eyaletinde yerleşim yeri. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Güney dakota eyaletinde şehir. İllinois eyaletinde yerleşim yeri. Minnesota eyaletinde şehir. Fransa'da bir şehir. İngiltere'de bölge.

 

Basalts : İdaho eyaletinde şehir. Bazalt. Mafik volkanik kayaç. Bazalt taşı. Yanıktaş.

Denver : İowa eyaletinde şehir. Cam elyafından yapılma deney uçağını kullanırken hayatını kaybeden abd'li bir country müzik şarkıcısı. Pensilvanya eyaletinde yerleşim yeri. Bir soyadı. Colorado'nun (abd) başkenti. John denver (1943-1997). İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Missouri eyaletinde yerleşim yeri.

Aspen synonyms : canadian aspen, american aspen, bigtoothed aspen, large toothed aspen, bigtooth aspen, poplar tree, american quaking aspen, populus tremula, populus tremuloides, populus grandidentata, large tooth aspen, big toothed aspen, european quaking aspen, quaking aspen, central city, aspens, crawford, carbondale, akron, basalt, bailey, campos, asp, trembling poplar.

Aspen ingilizce tanımı, definition of Aspen

Aspen kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : One of several species of poplar bearing this name, especially the Populus tremula, so called from the trembling of its leaves, which move with the slightest impulse of the air. Of or pertaining to the aspen, or resembling it. Made of aspen wood.