Canella türkçesi Canella nedir

Canella ingilizcede ne demek, Canella nerede nasıl kullanılır?

Arcanely : Esrarlı bir halde. Gizli bir şekilde.

Cane sugar : Şekerkamışı şekeri. Şekerkamışından yapılan şeker. Şekerkamışı. Şekerkamışından elde edilen şeker. Kamış şekeri. Şeker kamışı şekeri.

Cane sugar mill : Kamış şekeri fabrikası. Şekerkamışı fabrikası.

Cane suger : Sükroz. Yeşil bitkilerde ve şeker pancarında bulunan, invertaz ya da sükraz ile glikoz ve früktoza parçalanan disakkarit. sakkaroz, kamış şekeri.

Sugar cane molasses : Şeker kamışından sükroz üretilirken ele geçen en az % 43 toplam şeker içeren bir yan ürün. Şeker kamışı melası.

Canes : Hasırla kaplamak. Dövmek. Sopalamak.

Raspberry cane : Ahududu kamışı.

Caned : Dövmek. Hasırla kaplamak. Sopalamak. Sarhoş.

Cane : Değnekle dövmek. Hasırla kaplamak. Sopa. Baston. Kamış. Sopalamak. Sopayla dövmek. Dövmek. Baston ile dövmek. Kamışla kaplamak.

Sugar cane : Şeker kamışı. Şekerkamışı şekeri. Buğdaygiller (gramineae, poaceae) familyasından, 3-5 m kadar boyda, bitki öz suyunda yüksek miktarda sakkaroz bulunan, adana ve civarında kültürü yapılan çok yıllık bir bitki. Şekerkamışı.

İngilizce Canella Türkçe anlamı, Canella eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Canella ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Shrub : Ağaççık. Funda. Bodur ağaç. Alkollü meyve şurubu. Ağaçsı. Çalı. Şurup. Şarap. Çepel.

Bark : Sıyırmak. Çığırtkanlık yapmak. Havlama. Soymak. Ağaç kabuğu. Odunsu bitkilerde damarlı kambiyumun dışında kalan, ikincil soymuk boruları, korteks ve peridermden oluşan tabakaya verilen ad. Afkurmak. Bağırmak. Kabuğunu soymak. Öksürmek.

Bush : Rakor. Bilezik. Burç. Çalıya benzer şey. Kaplamak. Fidan. Purinçina. Çalıyla örtmek. Zıvana. Çalılık arazi.

Cinnamon : Bir tür tarçınlı hamur tatlısı. Tarçın ile kokulandırılmış. Sinamon. Tarçıni. Tarçın renkli.

Cinnamons : Tarçın renkli. Tarçın ile kokulandırılmış. Tarçıni. Bir tür tarçınlı hamur tatlısı. Sinamon.

Canella synonyms : wild cinnamon, white cinnamon tree, genus canella, canella bark, canella winterana, canella alba, white cinnamon.

Canella ingilizce tanımı, definition of Canella

Canella kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A genus of trees of the order Canellaceæ, growing in the West Indies.