Equanimity türkçesi Equanimity nedir

Equanimity ingilizcede ne demek, Equanimity nerede nasıl kullanılır?

Equanimous : Ilımlı.

İngilizce Equanimity Türkçe anlamı, Equanimity eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Equanimity ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Temperament : Doğa. Akort. Muvazene. Ölçülülük. Yapı. Meşrep. Kişinin dirimbilimsel özellikleri ve toplumsal-ekinsel çevre koşulları içinde oluşan, ruhsal etkinliklerini belirleyen, ırasının coşkusal yanlarının ve genel olarak bireysel özelliklerinin toplamı. Yaradılış. Beden ve ruh yapılışından gelen anıklıkların tümü. kişiliğin duygusal ve heyecansal yönleri. duygusal görevlerin ya da beden yapısına ilişkin belirleyicilerin sürekli niteliği, bk. huy. Temperament.

Stoicisms : Acılara göğüs germe. Sabır. Metanet. İtidalini kaybetmeme. Stoik felsefe. Stoacılık.

Temperaments : Akort. Yapı. Coşku. Huy. Meşrep. Mizaç. Tabiat. Yaradılış. Ölçülülük.

Quietudes : Sessizlik. Hareketsizlik. Gönül rahatlığı. İç huzuru. Huzur.

Imperturbation : Dinginlik.

Crabbiest : Dırdırcı. Darmadağın. Gıcık. Aksi. Karman çorman. Huysuz.

 

Soberness : Ayıklık. Akla uygunluk. Ciddiyet. Mantıklılık. Durgunluk. Aklı başındalık. Alkolün etkisinde olmama durumu. Alkolün etkisinden kurtulmuş olma durumu.

Nerve : Arsızlık. Yüzsüzlük. Cesaretlendirmek. Damar (yaprak). Metanet. Çaba. Birçok sinir telinin bir araya gelmesi ile oluşan yapı. Gayret. Asap.

Moderation : Yumuşatma. Azalma. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. İnsaf. İşletme koşullarını daha kolay denetleyebilmek için tepkime hızını azaltma. ışınetkin özdeklerin parçalanmasıyla ortama dağılan nötronların yavaşlatılmaması. Tepkileşimlikte ılıncıkların çekirdeklerle çarpışmaları sonucu hızlarını yitirmeleri. Yavaşlama. Yatıştırma.

Cautions : Tembih etmek. İhtiyat. İhtar etmek. Dikkat. İhtar vermek. İkaz etmek. Uyarmak. Tembihlemek. Dikkatini çekmek.

Equanimity synonyms : calmness, crabby, levelheadedness, calmer, reposes, collectivity, fiber, oxidation, knighthood, decencies, equal mind, peaces, serenities, sobrieties, equability, tranquility, equinoxe, anger, quiet, stoicism, disposition, gravities, angers, imperturbableness, clemency, repose, clemencies, incensement, quietude, calm, seriousness, cautioning, restraint.

Equanimity zıt anlamlı kelimeler, Equanimity kelime anlamı

Discomposure : Rahatsızlık. Kaygı. Telaş. Sinirlenme.

Equanimity ingilizce tanımı, definition of Equanimity

Equanimity kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Evenness of mind. Calmness. That calm temper or firmness of mind which is not easily elated or depressed. Patience. As, to bear misfortunes with equanimity. Composure.