Graduate ile ilgili cümleler

English: Ali didn't live to see his children graduate from high school.
Turkish: Ali çocuklarının liseden mezun olduğunu görmek için yaşamadı.

English: Are you saying there's still a chance Tom will graduate with the rest of his class?
Turkish: Tom'un hala sınıfın geri kalanıyla birlikte mezun olabilme şansının olduğunu mu söylüyorsun?

English: Do you think Tom will graduate this year?
Turkish: Tom'un bu yıl mezun olacağını düşünüyor musun?

English: Ali didn't graduate from here.
Turkish: Ali buradan mezun olmadı.

English: Ali never thought Mary would actually graduate from college.
Turkish: Ali Mary'nin kolejden gerçekten mezun olacağını hiç düşünmedi.

Graduate ingilizcede ne demek, Graduate nerede nasıl kullanılır?

Graduate of secondary school : Ortaokul mezunu.

Graduate of the university : Birdem mezunu.

Graduate school : Master programı. Yüksek lisans eğitimi veren okul. Yüksekokul. Üniversite mezunları için okul. Yüksek lisans okulu. Bir üniversiteye ait lisansüstü eğitim birimi.

Graduate student : İhtisas öğrencisi. Üniversite mezunu. Yüksek lisans öğrencisi. Lisansüstü öğrencisi. Master öğrencisi.

High school graduate : Lise düzeyinde akademik program bitirmiş kimse. Lise mezunu.

The graduate : (üniversiteden) mezun olmak. Sınıflandırmak. Mezun olmak. Başrollerinde dustin hoffman ve anne bancroft'ın oynadığı 1967 yapımı film (mike nichols tarafından yönetilen). Derecelemek. Mezun etmek. Derecelendirmek. Mezuniyet. Bitirmek. Mezun.

Graduates : Ayrılmak. Derecelere ayrılmak. Derecelendirmek. Diploma vermek. Bitirmek. Mezun etmek. Sınıflandırmak. Mezun olmak.

Graduated cylinder : Sıvıları ölçmek için kullanılan dereceli silindir. Üst kısmında sıvının akışını kolaylaştıran, çeşitli çap ve boyda olan, silindir biçiminde, hacim ölçen camdan veya plastikten yapılmış kap, mezür. Dereceli silindir. Mezür. Genellikle sıvıların oylumlarını ölçmek için kullanılan derecelenmiş cam araç. Dereceli yuvak. Ölçü silindiri. Dereceli ölçüm silindiri. Kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Graduated filter : Kerteli süzgeç. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Görüntülüğün çeşitli bölümlerinde değişik etkiler sağlamakta kullanılan, soğurma katsayısı bir kenardan öbürüne doğru gittikçe azalan süzgeç.

Graduated tax : Gelir arttıkça yükselen oranlı vergi. İleri vergi. Artan oranlı vergi. İlerlemiş vergi. Müterakki vergi.

İngilizce Graduate Türkçe anlamı, Graduate eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Graduate ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Collegians : Kolejli. Üniversiteli. Üniversite öğrencisi.

University graduate : Bir üniversite derecesini başarılı bir şekilde tamamlayan kimse.

Alumna : Eski kız öğrenci. Mezun kız. Eski kız mezun.

Stagger : Çakışmayacak şekilde düzenlemek. Hayrete düşürmek. Sersemletmek. Afallatmak. Sersemlemek. Tökezlemek. Sendeleyerek yürümek. Tereddüt etmek. Şaşırtmak.

Gradates : Derece derece sıralamak.

Call it off : Bir ilişkiyi bitirmek.

Student : Stajyer. Talebe. Mektepli. Okuvcu. Öğrenci. Öğrenim görmek amacıyla herhangi bir öğretim kurumunda okuyan kimse. bir öğretmenin gözetimi ve yol göstericiliği altında belli bir konu üzerinde çalışan kimse. Uzman. Gözlemci. Tilmiz.

Gownsmen : Hakim. Üniversite üyesi. Hoca. Cüppeli görevli. Profesör.

Be through : İşe yaramaz olmak. Bir ilişkinin sonuna gelmek. Ayrılmak. Arkadaşlığı bozmak. Beraberliği bitirmek. Bozuşmak.

Scholarly person : Alim.

Graduate synonyms : ivy leaguer, certificated, classing, bookman, graduates, boff, calibrates, categorizes, alum, break up, graduating, grad, diplomaed, classed, licentiates, categorise, assorts, break off, postgraduates, calibrate, diplomates, accomplish, gradating, assorting, graded, carry through, grads, arrange, diplomate, bachelor, gradated, grade, alumni.

Graduate zıt anlamlı kelimeler, Graduate kelime anlamı

Low : Böğürmek. Az. Alçak. Düşük. Böğürme. Yıkmak. Ucuz. Böğürmek (inek veya öküz). (ses) yavaş.

Graduate ingilizce tanımı, definition of Graduate

Graduate kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : To pass by degrees. Carnelian sometimes graduates into quartz. As, sandstone which graduates into gneiss. To divide into regular steps, grades, or intervals, as the scale of a thermometer, a scheme of punishment or rewards, etc. One who has completed the prescribed course of study in any school or institution of learning. To mark with degrees. One who has received an academical or professional degree. Arranged by successive steps or degrees. To shade off. To change gradually. Graduated.

Graduate ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Graduate kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Graduate ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Graduate anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Graduate ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Difüzyon: DİFÜZYON (YAYINMA) OLAYI Ne demek? Farklı yoğunlukta iki ayrı fazda bulunan iki madde moleküllerinin birbiri içine yayılması...
  • Endikasyon: İki anlamı vardır. Herhangi bir hastalığa ilişkin izlenmesi gereken tedavi yöntemlerini ve tedavi içindeki sürecin gidişati...
  • Ekosistem: Ekosistemdeki bozulmaların çevreye etkileri nelerdir? Ekosistemdeki bozulma bir bütün olan çevrenin yapı ve işleyişini olumsu...
  • Ekosistem: Ekosistemlerin belirgin özelikleri nelerdir? Bir ekosistem biyosferin, bir bölümü ya da parçasıdır ; büyüklüğü ya da geni...
  • Yolantı: ..yolantı kelimesi YOLAK veya ( dağda ) patikadan çok farklı değil sanırım....( muğla ) yerkesikde patika az kullanılır..b...