Graphite türkçesi Graphite nedir

  • Grafit.
  • Kurşun kalem ucu.
  • Saf yumuşak karbon.
  • Parlak, kara renkli, altıgen örütlü, doğal ya da yapay olarak elde edilebilen bir karbon ayrıbiçimi.
  • Saf ve yumuşak karbon.
  • Kayaç yapıcı mineral. (arı karbonun bir değişik biçimidir. renk ve çizgi kara, görünüşü ve dokunuşu yağımsı, çok yumuşak ve boyayıcı; sertlik 1-2, özgül ağırlık 2.09-2.23; hekzagonal.).
  • Kimya, jeoloji alanlarında kullanılır.

Graphite ingilizcede ne demek, Graphite nerede nasıl kullanılır?

Graphite brick : Grafit tuğlası.

Graphite brush : Grafit fırça.

Graphite paint : Grafit boyası. Grafit boya.

Graphite pipe : Grafit boru.

Acheson graphite : Acheson grafiti.

Electrographite : Elektrografit.

Nodular graphite : Küresel grafit. Yumru grafit.

Graphites : Grafit. Saf ve yumuşak karbon. Saf yumuşak karbon. Kurşun kalem ucu.

Graphitoid : Grafit benzeri. Grafitoid.

Graphitizing : Grafit ile kaplama. Grafite dönüştürme. Grafitleme. Grafitlendirme. Grafit ile karıştırma veya birleştirme (ayrıca graphitise). Grafit yapma.

İngilizce Graphite Türkçe anlamı, Graphite eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Graphite ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Pencil : Karataş. Kurşunkalem. Işın demeti. Kalem ile makyaj yapmak. Kurşunkalemle çizmek. Çizmek. Karakalem ile çizmek. Kalem. Kaş kalemi. Kurşunkalemle yazmak.

 

Graphitic : Grafitli. Grafitle ilgili. Grafit özelliğinde olan.

Black lead : Orafit macunu. Kara kurşun. Siyah kalem ucu. Kurşunkalem ucu. Siyah kurşun. Kurşun tozu.

Carbon : Kopya kağıdı. Karbon kağıdı. Kopya. Kömür. Karbon kömür. Karbon karbona benzeyen. Karbon kağıdı ile çıkarılan kopya. Karbon.

Pencil lead : Kurşunkalem ucu.

Lead : Yıldız oyuncu. Öncülük yapmak. Madencilik, tiyatro, veterinerlik alanlarında kullanılır. Baş rol. Bir oyundaki en önemli ve en ön plandaki oyun kişisi. Başoyuncu. Öncülük etmek. İskandil. Kurşun. Rehberlik etmek.

C : Kulombun simgesi. Orta. Romen rakamları dizisinde 100 sayısı. Temizleme, temizlenme. ilaçların karaciğer ve böbreklerden atılmalarının ne derece verimli olduğunu gösteren ve birim zamanda anılan organlarda ilaçlardan temizlenen plazma hacmini ifade eden kantitatif değer. bir dakikada böbrekler tarafından herhangi bir maddeden temizlenen plazma miktarı veya kan plazmasında bulunan herhangi bir maddenin arınma değeri, arınma. böbrekte glomeruler süzme hızı ve böbreğin iş görme kapasitesi için bir ölçüdür. C programlama dili. Yüz (romen rakamı). Do (müzik terimi). Do nota. İngiliz alfabesinin üçüncü harfi.

 

Graphite synonyms : atomic number 6, blacklead, mineral carbon, graphites, plumbago.

Graphite ingilizce tanımı, definition of Graphite

Graphite kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Native carbon in hexagonal crystals, also foliated or granular massive, of black color and metallic luster, and so soft as to leave a trace on paper. It is used for pencils (improperly called lead pencils), for crucibles, and as a lubricator, etc. Often called plumbago or black lead.