Head dress türkçesi Head dress nedir

Head dress ingilizcede ne demek, Head dress nerede nasıl kullanılır?

Head : Çekicin demir, pirinç ya da pirinçten daha sert bir özdekten yapılmış, madensel dolgulu yuvar biçiminde baş bölümü. Kelle. Elektrik ya da akustik dalgaları saptayan ya da okuyan, özellikle ses aygıtlarında, mıknatıslı görüntü aygıtlarında ses ve görüntüyü saptama ve okuma işini gerçekleştiren değiştirgeç. İnsan vücudunun ağız, duygu organları ve beyni içine alan en ön bölgesi. herhangi bir hayvanın bu bölgeye karşılık olan yapısı. sefal, kafa. 3.bakteriyofajlarda ikozahedral şekilli, dna içeren kısmı. 4.miyozinin bir parçası. fosfolipitlerin yağ asitleri içermeyen kısmı. spermlerde haploit çekirdeğin bulunduğu kısmı. Alıcı, gösterici, basım aygıtı gibi çeşitli aygıtların temel düzeneğini taşıyan bölüm. Başlık. Başkan. Gövde. Baş ile ilgili. Bir üçayağın alıcı ile birleştiği yerde bulunan ve alıcının olduğu yerde çeşitli yönlere dönebilmesini sağlayan çeşitli yapıdaki araçlar.

Dress : Süslemek. Taş yontmak. Pansuman yapmak. Şekil vermek. Elbise. Pansuman yapmak (yaraya). Giydirmek. Resmi giyinmek. Giymek. Giydirip kuşatmak.

Head ache : Baş ağrısı.

Head amp : Sadece yükselteçlerden oluşan ve çıkış sinyalinin sese dönüşebilmesi için hoparlöre ihtiyaç duyan cihaz. Kafa. Kafa amfi.

 

Head and shoulders : Baş ve omuzlar. Hisse senedi piyasasında uygulanan teknik analizde kullanılan fiyatların insan omuzu gibi düz bir seyir izlerken aniden yükselip tekrar omuz hizasına düştüğünü gösteren şekil. Kat kat.

Head and shoulders above : Dört başı mamur. Çok üstün. Çok daha iyi. Taş çıkaran.

İngilizce Head dress Türkçe anlamı, Head dress eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Head dress ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Coiffing : Bone. Şapka. Külah. Takke. Yüksük.

Hairdos : Saç biçimi. Saç şekli. Saç tuvaleti.

Scarf : Eşarp. Yuva. Şal. Geçme yeri. Kaşkol. Geçirmek. Fular. Ek yeri. Geçme.

Hairstyle : Saç stili. Saç şekli.

Headsquare : Baş örtüsü. Eşarp. Boyun atkısı(ingiltere ingilizcesi) başa veya boyna takılan bayan şalı.

Headdresses : Sarık veya başörtüsü. Başörtü. Baş için örtü veya süs. Baş süsü. Saç süsü. Başa veya saça takılan süs.

Capping : Daha iyisini yapmak. Geçmek. Örtmek. Başlık geçirme. Kep takmak (simge). Kapak kapatma. Küpeşte kapağı. Kapatmak. Üst limit belirleme. Kapaklama.

Casques : Sorguç. Miğfer. Zırhlı başlık.

Babushka : Eşarp.

Coifs : Bone. Şapka. Yüksük. Şekillendirilmiş saç. Külah. Takke.

Head dress synonyms : scarves, hairstyles, bedhead, chapiter, bonnet, cap, coiffed, cap nut, coiffure, casque, bonnets, shawl, coifed, headdress, headscarf, coiffures, babushkas, captions, mantilla, headgears, shawled, caption, hair do, headgear, scarfs, bonneting, kerchief, brid price, coifing, coif, bolster, hairdo.