Heat absorption türkçesi Heat absorption nedir

  • Isı soğurumu.
  • Dışardan ısı alma.
  • Isı emme.
  • Isı alma.

Heat absorption ingilizcede ne demek, Heat absorption nerede nasıl kullanılır?

Heat : Kızmak. Isıtmak. Kızdırmak. Hararet. Daralmak. Bir özdeği, ısıldevingen bir durudan dahayüksek sıcaklıktaki ısıldevingen duruya götürmek için verilmesi gereken erke niceliği. Sıcaklık. Bilgisayar, fizik, kimya, veterinerlik alanlarında kullanılır. Isınmak. Isı.

Absorption : Dalma. Sindirilmiş besinlerin vücudun çeşitli bölgelerine taşınmak üzere, sindirim kanalının epitelyum hücreleri tarafından emilmesi. bir maddenin diğer bir maddenin içine alınması, absorbsiyon. Emme. Emilme. Yutma. Açık ekonomi makro modellerde planlanan yurtiçi harcamalar ile net dışsatımın toplamı. toplam harcamaların toplam gelirden büyük olması durumunda verilen dış ticaret açığı. krş. massetme yaklaşımı. Emme (enerjiyi). Soğurma. Kendine katma. Biyoloji, fizik, kimya, uzay, iktisat, madencilik, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Heat absorbing filter : Isıkeser süzgeç. Isıkeser (süzgeç). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Tek resimli devinimle çalışabilen göstericilerde, gösterici ışıtacı ile film arasına girerek ışık kaynağı önünde uzun süre duran filmin yanmasını önleyebilecek biçimde ısıyı azaltan süzgeç. Antikalorik filtre.

Heat accumulator : Isı biriktiricisi. Isı toplacı. Isı akümülatörü.

Heat barrier : Isı limiti (uçak). Isı duvarı.

Heat blister : Isı kabarıklığı. Kurdeşen.