Heat accumulator türkçesi Heat accumulator nedir

  • Isı akümülatörü.
  • Isı toplacı.
  • Isı biriktiricisi.

Heat accumulator ingilizcede ne demek, Heat accumulator nerede nasıl kullanılır?

Heat : Isı. Bir dizge ile çevresi arasında iş yapmayla ilgisi olmayan ve moleküllerin düzensiz devinimleri sonucu oluşan, bir erke aktarımı türü. Isıtmak. Kızgın hayvan. Isınmak. Bir özdeğin öğecikleri ya da özdecikleri düzeyindeki öteleme, dönme ve titreşim devinimleri ile ilgili toplam erkesi. Sıcaklık. Kızgınlık. Kızışmak. Kızmak.

Accumulator : Akümülatör. Aritmetiksel ya da mantıksal bir işlemin sonucunun saklandığı herhangi bir yazmaç. Biriktirmeç. Akım toplar. Elektrik gücünü kimyasal güce çevirip biriktiren ve gerektiğinde yeniden elektrik gücüne dönüştürebilen aygıt. Akü. Akımtoplar. Elektrik akımı verilerek doldurulan, istenildiğinde ters yönde akım vererek, kimyasal erke biçiminde saklı bu erkeyi sınırlı bir süre için geri veren aygıt. Akümülatör bloğu. Bilgisayar, bilişim, fizik, sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Heat absorbing filter : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Isıkeser süzgeç. Antikalorik filtre. Isıkeser (süzgeç). Tek resimli devinimle çalışabilen göstericilerde, gösterici ışıtacı ile film arasına girerek ışık kaynağı önünde uzun süre duran filmin yanmasını önleyebilecek biçimde ısıyı azaltan süzgeç.

Heat absorption : Isı emme. Dışardan ısı alma. Isı alma. Isı soğurumu.

Heat barrier : Isı limiti (uçak). Isı duvarı.

Heat blister : Isı kabarıklığı. Kurdeşen.