Humbler türkçesi Humbler nedir

Humbler ingilizcede ne demek, Humbler nerede nasıl kullanılır?

Humblers : Kibrini kırmak. Alçakgönüllü. Gururunu kırmak. Alçak. Mütevazı. Aşağılamak. Burnunu kırmak. Gösterişsiz. Sıradan. Alçakgönüllü olmaya itilmek.

Humble apology : Alçakgönüllülükle özür dileme.

Assume a humble attitude : Alttan almak.

Eat humble pie : Hatasını kabul etmek. Hatasını itiraf etmek. Yanıldığını itiraf etmek. Tükürdüğünü yalamak. Kabahatini itiraf edip af dilemek. Burnunu sürtmek. Burnu sürtülmek. Kibri kırılmak.

In my humble opinion : Bence. Naçizane görüşüm. Bana sorarsan. Benim fikrime göre. Bana göre. Bana sorarsanız. Naçizane fikrimle. Naçizane fikrim. Benim naçizane görüşüm. Benim naçizane fikrim.

Humbled : Statüsü düşürülmüş. Daha az gururlu ve daha az önemli hissettirilmiş. Mütevazı. Aşağılanmış. Konumu indirgenmiş. Basitleştirilmiş. Mütevazi hale getirilmiş.

Humblebee : Tüylü dev arı. Yabanarısı. Hezen arısı.

Make somebody eat humble pie : Burnunu sürtmek.

Humble : Kibrini kırmak. Alçak. Mütevazi. Alçakgönüllü. Aşağılamak. Mütevazı. Burnunu kırmak. Basit. Alçakgönüllü olmaya itilmek. Sıradan.

 

Of humble birth : Mütevazi bir aileden.

İngilizce Humbler Türkçe anlamı, Humbler eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Humbler ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Innumerableness : Sayılmazlık.

Fibonacci number : Her sayının kendisinden önce gelen sayıların toplamı olan sonsuz sayı dizisi (italyan matematikçinin adını taşıyan). İlk iki sayı 0 ve 1 olup. Fibonacci sayıları.

Belittle : Beğenmemek. Küçümsemek. Alçaltmak. Küçük görmek. Küçültmek. Kötümsemek.

Preponderance : Ağır basma. Kanıt üstünlüğü. Çoğunluk. Baskınlık. Hakim olma. Preponderans. Sayı ve kuvvet üstünlüğü. Üstünlük. Sayıca fazlalık.

Despicable : Aşağılık. Adi. Küçümsenen. Hakir. Namert. Değersiz. Deni. Rezil.

Factor : Faktör. etken. Finansör (üretimde). Bilgisayar, biyoloji, eğitim, fizik, iktisat, veterinerlik alanlarında kullanılır. Birlikte ya da ayrı ayrı etkisini gösteren ve belli bir sonuca götüren güçlerden, koşullardan her biri. zeka ölçümünde, uygulanan iki ya da daha çok sayıda testten elde edilen sonucu belirleyen ve etkileyen böylece ayrı test puanları arasında bağlılaşma sağlayan varsayımsal özellik, yetenek ya da yetenek öğelerinden biri. Değişken. Neden. İstatistiksel çalışmalarda, kategorik ve nitel özelliğe sahip değişken. Tambölen. Çarpan. Vadeli satış yapan firmaların her türlü mal ve hizmet satışından doğan haklarını devralan finansal kuruluş.

Cube : Küpünü bulmak. Kaldırım taşı. Küp. Kendisiyle iki kere çarpmak. Küp küp kesmek. Küp çıkarmak. Küp biçiminde kesmek. Parke taşı. Blok. Küplere ayırmak.

 

Commonest : Halka açık alan. Ortak. Müşterek. Alelade. Yaygın. Adi. Olağan. Alışılmış. Alışılagelmiş. Park.

Humiliates : Morartmak. Alçaltmak. Bozmak. Gururunu incitmek. Küçük düşürmek. Çok utandırmak. Utandırmak. Rezil etmek.

Humbler synonyms : floating point number, multiplier factor, prime quantity, complex quantity, no., third power, fixed point number, fourth power, arity, demiss, augend, caitiffs, majority, record, abased, casually, chaste, affronts, paging, unpresuming, homespuns, homespun, pagination, disdain, chaster, deflated, biquadratic, blackguard, disdained, arcadias, whole number, frugal, contemptible.

Humbler zıt anlamlı kelimeler, Humbler kelime anlamı

Majority : Çokluk. Reşitlik. Oy çoğunluğu. Çoğunluk. Rüşt yaşı. Yetişkinlik. Sayı farkı. Erginlik. Ekseriyet. Bilgisayar, hukuk alanlarında kullanılır.

Minority : Azlık. Ekalliyet. Ergin olmama. Azınlık oyu. Reşit olmama. Hukuk, uluslararası ilişkiler alanlarında kullanılır. Gayrireşitlik. Azınlık. Yetişkin olmama.

Tidy : Çekidüzen vermek. Çöp sepeti. Temiz. Ivır zıvır kutusu. Temizlemek. Epey. Düzeltmek. Tertipli. Çok. Düzenli.

Humbler ingilizce tanımı, definition of Humbler

Humbler kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : One who, or that which, humbles some one.