Movie türkçesi Movie nedir

  • Film.
  • Sinema filmi.
  • Bilgisayar, sinema, televizyon alanlarında kullanılır.
  • Sinema.
  • Video.
  • Sinema filmini gerçekleştirmekte kullanılan, selüloitten, saydam, esnek, bükülebilir, eni ve biçimi ölçünlere göre belirlenmiş kuşak; sinemanın ham özdeği. bunun, henüz alıcıda kullanılmamış, duyarkatı etkilenmemiş olanı, boş film. aynı kuşağın alıcıda kullanılmış, üzerinde gizli görüntü oluşmuş olanı, dolu film. (genel anlamda) göstericide kullanılmak üzere her şeyi hazır, tamamlanmamış sinema yapıtı. (filmin siyah-beyaz, renkli, dar, geniş, sesli, sessiz, negatif, pozitif, vb. birçok çeşidi vardır; bunlar kendi maddelerinde ayrı ayrı gösterilmiştir).
  • Film (sinemada gösterilen).

Movie ile ilgili cümleler

English: "Superman" is showing at the movie theater this month.
Turkish: "Superman" bu ay sinemaya geliyor.

English: "Gang Wives" is a Yakuza movie released in 1986 by Toei Distribution Network.
Turkish: "Gang Wives"1986 da Toei Distribution Network tarafından gösterime koyulmuş bir Yakuza filmidir.

English: A short movie will be shown during the opening ceremony.
Turkish: Açılış töreninde kısa film gösterimi yapılacak.

English: Actually, I've seen this movie before.
Turkish: Aslında bu filmi daha önce izledim.

 

English: A fire broke out inside the movie theater.
Turkish: Sinemada bir yangın başladı.

Movie ingilizcede ne demek, Movie nerede nasıl kullanılır?

Movie camera : Film makinesi. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Alıcı. Sinema filmi çevirmekte kullanılan aygıt. tv. televizyon almacına ulaştırılacak konunun görüntüsünü elektriksel ime çeviren elektronik yapılı alıcı çeşidi. Kamera.

Movie controller : Film denetleyicisi.

Movie director : Film yönetmeni.

Movie file : Sinema dosyası.

Movie goer : Sinemasever.

Home movie making : Kazanç amacı gütmeyen, kişisel beğeni için film çevirmekle uğraşan ve dar filmlerle çalışan sinemacılık dalı. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Özenci sineması.

This movie is a first run : Bu filmin ilk gösterimi.

Movie play : Film oynatma.

Movie object : Film nesnesi.

Amateur movie camera : Amatör film kamerası.

İngilizce Movie Türkçe anlamı, Movie eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Movie ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Film noir : Ahlaksız ve suç teşkil eden hareketler vasıtasıyla hayatı küçümseyen bir bakış açısını yücelten loş bir kenar mahalle çevresinde kurgulanan film (fransızca). Kara film. Siyah film.

 

Flick : Kamçı ve benzerini şaklatmak. Fiske. Çabuk bir sallama hareketi. Çırpınmak. Hafifçe vurmak. Hafif vuruş. Seğirmek. Fiske vurmak. Vurmak. Fiske atmak.

Telefilm : Televizyonda gösterilmek üzere özel olarak hazırlanmış film; televizyon özellikleri taşıyan film. televizyon yöntemlerinden yararlanılarak gerçekleştirilmiş film. (bunun için electronicam, vidicam, vb. yöntemler kullanılır). Televizyon filmi. Sınalgı filmi. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Videos : Video filmi. Video terminal. Videolar. Televizyon (amerikan ingilizcesi).

Docudrama : Yarı belgesel film. Yarı belgesel oyun.

Musical comedy : Müzikli güldürü. Müzikal komedi. Müziğin eşliğiyle yürütülen bir güldürü. müzikli güldürünün sanatçıları, iyi birer tiyatro oyuncusu oldukları kadar, dans etmesini, şarkı söylemesini de bilirler. Müziğin eşliğinde gelişen güldürü. Müzikal. Amerikan güldürüsü ile müzikal filmin birleşmesinden doğan film çeşidi. Müzik ve şarkılar içeren hafif mizah oyunu. Sinema, televizyon, tiyatro alanlarında kullanılır.

Skin flick : Porno film.

Show : Meydana çıkarmak. Olanak. Temsil. Konu bakımından sıkı bir bütünlüğü olmayan, birbirlerine gevşekçe bağlanmış, tablo ya da skeçlerden kurulu kimi eğlendirici, kimi de alaycı, taşlayıcı özellikte bir gösteri. revü, bir fransız türüdür. Belli etmek. Sirkin kendini tanıtması için kısa gösterilerle yaptığı sergileme. Bilgisayar, sinema, televizyon, tiyatro alanlarında kullanılır. Girişim. Gösteri. Dışa vurmak.

Cine film : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Motion picture : Sinemada gösterilen film. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Movie synonyms : cinema verite, 3d, 3 d, picture show, shoot 'em up, moving picture show, musical theater, collage film, coming attraction, final cut, motion picture show, short subject, infotainment, cinematography, movies, cinematograph film, shot, talking picture, credit, home movie, cinemas, production, credits, subtitle, cine, macaroni, musical, product, membrane, roll telecine, picture theater, moving picture, feature.

Movie ingilizce tanımı, definition of Movie

Movie kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A moving picture or a moving picture show. Commonly used in pl.