Anisogame türkçesi Anisogame nedir

  • Tekeşdüğülü.

Anisogame ingilizcede ne demek, Anisogame nerede nasıl kullanılır?

Anisogamet : Farklı yapı ve büyüklükte olan ve birleşen iki eşey hücresinden (yumurta ve spermatozoon) her biri. anizogamet. Eş olmayan gamet. Anizogamet. Farklı biçim, büyüklük ve yapıda olan ve birleşebilen iki eşey hücresinden her biri, anizogamet.

Anisogamete : Anizogamet. Dış görünüşü birbirine benzemeyen erkek ve dişi gametler. biçim ve büyüklüğü farklı olan plasmodium ve eimeria türlerinin makro ve mikrogametleri.

Anisogamic : Anizogamik. Değişik cinsiyet hücrelerinin birleşimi ile çoğalan (biyoloji terimi).

Anisogamie : Tekeşdüğü.

Anisogamous : Anizogam. (biyoloji terimi) anizogami ile ilgili (iki farklı üreme hücresinin birleşmesi ile çoğalma).

Anisochronous : Değişken aralıklı eşzamanlı. Değişken zaman aralıklı.

Anisogamy : Farklı gametlerin birleşmesi, makrogamet ve mikrogamet gibi benzer yapıda olmayan eşey hücrelerinin birleşmesi durumu. anizogami. Anizogami. Eş olmayan gametlilik. Farklı biçim, büyüklük ve yapıdaki gametlerin birleşimiyle yapılan eşeyli üreme biçimi, anizogami. (biyoloji terimi) iki farklı üreme hücresinin birleşmesi ile çoğalma (örneğin, erkek ve dişi).

Anisokaryosis : Çekirdek eşitsizliği. Anizokaryozis.

 

Anisocoria : Anizokori. Göz bebeğinin çap ve hacim olarak eşitsizliği. Göz bebekleri denksizliği. Gözbebekleri büyüklüğünde eşitsizlik (gözbilim).

Anisochromatic : Alacalı.

İngilizce Anisogame Türkçe anlamı, Anisogame eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Anisogame ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Amphimixis : Döllenme (biyoloji terimi). Amfimiksi. Erkek ve dişi üreme hücrelerinin birleşimi.

Anisogamous : (biyoloji terimi) anizogami ile ilgili (iki farklı üreme hücresinin birleşmesi ile çoğalma). Anizogam.

Sexual reproduction : Dölleme ve üreme. Eşeyli fireme. Eşeyli üreme. Cinsel ilişki ile yeniden üreme. Erkek ve dişi eşey hücrelerinin birleşmesi ve zigot oluşumuyla başlayan üreme biçimi, seksüel üreme. Seksüel üreme. Eşey hücreleri meydana getirerek erkek ve dişi eşey hücrelerinin birleşmesi ve zigot oluşumu ile başlayan üreme biçimi. seksüel üreme.