Anisogamie türkçesi Anisogamie nedir

  • Tekeşdüğü.

Anisogamie ingilizcede ne demek, Anisogamie nerede nasıl kullanılır?

Anisogamic : Anizogamik. Değişik cinsiyet hücrelerinin birleşimi ile çoğalan (biyoloji terimi).

Anisogame : Tekeşdüğülü.

Anisogamet : Anizogamet. Farklı biçim, büyüklük ve yapıda olan ve birleşebilen iki eşey hücresinden her biri, anizogamet. Farklı yapı ve büyüklükte olan ve birleşen iki eşey hücresinden (yumurta ve spermatozoon) her biri. anizogamet. Eş olmayan gamet.

Anisogamete : Anizogamet. Dış görünüşü birbirine benzemeyen erkek ve dişi gametler. biçim ve büyüklüğü farklı olan plasmodium ve eimeria türlerinin makro ve mikrogametleri.

Anisogamous : (biyoloji terimi) anizogami ile ilgili (iki farklı üreme hücresinin birleşmesi ile çoğalma). Anizogam.

Anisogamy : Farklı gametlerin birleşmesi, makrogamet ve mikrogamet gibi benzer yapıda olmayan eşey hücrelerinin birleşmesi durumu. anizogami. (biyoloji terimi) iki farklı üreme hücresinin birleşmesi ile çoğalma (örneğin, erkek ve dişi). Eş olmayan gametlilik. Farklı biçim, büyüklük ve yapıdaki gametlerin birleşimiyle yapılan eşeyli üreme biçimi, anizogami. Anizogami.

İngilizce Anisogamie Türkçe anlamı, Anisogamie eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Anisogamie ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Anisogamous : (biyoloji terimi) anizogami ile ilgili (iki farklı üreme hücresinin birleşmesi ile çoğalma). Anizogam.

Sexual reproduction : Seksüel üreme. Eşeyli üreme. Dölleme ve üreme. Eşeyli fireme. Erkek ve dişi eşey hücrelerinin birleşmesi ve zigot oluşumuyla başlayan üreme biçimi, seksüel üreme. Eşey hücreleri meydana getirerek erkek ve dişi eşey hücrelerinin birleşmesi ve zigot oluşumu ile başlayan üreme biçimi. seksüel üreme. Cinsel ilişki ile yeniden üreme.

Amphimixis : Amfimiksi. Döllenme (biyoloji terimi). Erkek ve dişi üreme hücrelerinin birleşimi.