Neurilemma türkçesi Neurilemma nedir

  • Sinirkını.
  • Sinir lifini çevreleyen zar (ayrıca neurilema).
  • Nörilemma.
  • (anatomi) nörilema.
  • Nöraksonu kaplayan tabaka.

Neurilemma ingilizcede ne demek, Neurilemma nerede nasıl kullanılır?

Neurilemmal : Neuraxon (sinir uyarılarının ileten sinir lifi) u kaplayan tabaka ile ilgili. Nörilema ile ilgili. Sinir lifi tabakası ile ilgili (anatomi terimi).

Neurilemmatic : Nörilema ile ilgili. Sinir lifi tabakası ile ilgili (anatomi terimi).

Neurilemmatous : Siniri çevreleyen zar ile ilgili (anatomi terimi).

Neurilema : Sinir lifini çevreleyen zar (ayrıca neurilemma). Neuraxon (sinir uyarılarının ileten sinir lifi) u kaplayan tabaka. (anatomi) nörilema. Nöraksonu kaplayan tabaka.

Neurilation : Embriyoda nöral tüp (merkezi sinir sisteminin ilkel şekli) oluşumu evresi. Nörilasyon.

Neurility : Sinir işlevi (anatomi terimi). Sinirlere ait işlev. Sinirlere has özellik. Sinirlere özgü özellik.

Neuriloma : Nörilom. Şıvanom.

İngilizce Neurilemma Türkçe anlamı, Neurilemma eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Neurilemma ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Case : Kovan. Yerine koymak (kasa veya kılıf vb). Olay. Kılıf. Eğitim, gramer, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Kutu. Dava. Hal. Ciltlemek. Kutulamak.

 

Sheath : Kın. Kılıf. Kama. Kaplama. Prezervatif. Kesici araçların kabı. Kablo kılıfı. Hem filaryal nematodların mikrofilerlerini hem de kancalı kurt larvalarının etrafını saran kılıf. kunnus. Kaput.

Nerve fibre : Sinir lifi. Sinir kordonu.

Neurolemma : Işık mikroskobunda, aksonun çevresinde schwann hücresi ile miyelinin oluşturduğu yapı. Nörolema. Nörolemma.

Neurilema : Neuraxon (sinir uyarılarının ileten sinir lifi) u kaplayan tabaka. Sinir lifini çevreleyen zar (ayrıca neurilemma).

Nerve fiber : Sinir teli. Sinir lifi. Demetler halinde birleşerek sinirleri oluşturan akson ile etrafındaki schwann hücresinden oluşan ve periferal sistemde yer alan yapılar. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Aksonla miyelin kılıfından meydana gelen yapı. bir grup sinir lifi bir sinir oluşturur.

Neurilemma ingilizce tanımı, definition of Neurilemma

Neurilemma kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : The primitive sheath. The delicate outer sheath of a nerve fiber.