Redness türkçesi Redness nedir

Redness ile ilgili cümleler

English: One of the greatest dangers in your human relations is self-centeredness.
Turkish: İnsan ilişkilerinde en büyük tehlikelerden biri bencillik.

Redness ingilizcede ne demek, Redness nerede nasıl kullanılır?

Assuredness : Küstahlık. Kendini kontrol edebilirlik. Kendinden eminlik. Kesinlik. Pişkinlik. Kendine güven. Baskı altında soğukkanlılık.

Bewilderedness : Afallama. Şaşma. Şaşkınlık. Şaşgınlık. Kafa karışıklığı. Hayret.

Blurredness : Açık olmamam durumu. Bulanıklık. Donukluk. Flu olma durumu. Ayırt edilemezlik.

Centeredness : Merkezlenmişlik. Ortada bulunma veya ortada yer alma derecesi. Dengelenme derecesi.

Ill naturedness : Huysuzluk.

Redneck : Beyaz taşralı. Taşralı beyaz. Cahil tip. Kıro. Taşralı. Cahil. Köylü. Okumamış. Amele.

Rednose : Kırmızı burun hastalığı. Sığırların bulaşıcı rinotrakeitisi.

Kindredness : Yakınlık. Ortak ataları olma. Akrabalık. Kan bağı. Benzerlik. Kan bağı ilişkisi olma.

Tiredness : Bıkkınlık. Yorgunluk. Argınlık.

Methylprednisolone : Metilprednisolon. Sentetik bir glukokortikoit. Metilprednizolon.

İngilizce Redness Türkçe anlamı, Redness eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Redness ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Myositis : Kas iltihabı (patoloji). Miyozitis. Miyozit. Kas dokusu yangısı, sarkitis.

Cholecystitis : Safra kesesi yangısı. Safra kesesi iltahabı (tıp veya medikal terimi). Çeşitli nedenlerle safra kesesi yangısı, kolesistitis. Safra kesesinin tahrişi. Kolesistit. Kolesistitis. Öd kesesi yangısı.

Ovaritis : Yumurtalık iltihabı. Ovaritis. Ovarit. Yumurtalık yangısı.

Salpingitis : Yumurta yollarının çoğunlukla çift taraflı yangısı, salpingitis. enfeksiyonların çoğu döl yatağından yayılır en alt düzeyde yangısal değişimler bile epitel hücreleri kolaylıkla dökülür veya silyumları kaybeder. kronik yangılarda mukoza tümüyle yıkımlanır ve bağ doku artışı ve hücresel infiltrasyon lümende tıkanmaya yol açar. Fallop tüpleri iltahabı (tıp veya medikal terimi). Yumurta kanalı yangısı. Salpingitis. Salpenjit.

Vasculitis : Damar iltihabı. Kan damarlarının yangısı. enfeksiyöz veya alerjik nedenlerle biçimlenir ve tromboz oluşuna öncülük edebilir, anjitis. Damar yangısı. Vaskülitis. Vaskülit.

Peritonitis : Periton denilen karın boşluğundaki organları saran zarın yangısı, peritonitis, endoperitonitis. birincil veya ikincil, akut veya kronik, yerel veya yaygın ve septik veya aseptik olarak sınıflandırılır. Karın zarı iltihabı. Karınzarı yangısı. Peritonitis. Karınzarı iltihabı. Peritonit. Karın zarı yangısı.

Laryngotracheobronchitis : Üst solunum yolu iltihabı ile sonuçlanan virüs hastalığı (tıp veya medikal terimi). Larengotrakeobronşit. Laringotrakeobronşit.

Vulvitis : Vulvitis. Vulva yangısı. Vulvit. Vulva iltihaplanması.

 

Keratoconjunctivitis : Kornea ve konjunktivanın birlikte yangısı. Kornea iltihabı. Keratokonjuktivitis. Kornea ve konjunktiva iltihabı. Keratokonjonktivit. Keratokonjunktivit.

Crimson : Kan kırmızı. Kıpkırmızı. Fes rengi. Ötücü kuşlar (passeriformes) takımının, ispinozgiller (fringillidae) familyasından, doğu akdeniz, ırak, iran ve türkistan ile fas ve cezayir'de yaşayan, 15 cm kadar uzunlukta, ergin erkeklerde başın tepesi siyah, enine ince pas rengi çizgili, ense ve boynun yanları kum rengi olan bir tür. kızıl şakrak. Kırmızılaştırmak. Koyu kırmızı. Al al. Kızarmak. Koyu kırmızı renk.

Redness synonyms : corditis, jejunoileitis, iridokeratitis, ulitis, keratoscleritis, orange red, chromatic colour, costochondritis, shin splints, rubor, phalangitis, spectral color, chromatic color, alizarine red, peritoneal inflammation, fibromyositis, inflammatory disease, dry socket, purplish red, colpocystitis, vasovesiculitis, cardinal, tracheobronchitis, vaginitis, encephalitis, ureteritis, aortitis, neuritis, scarlet, laryngopharyngitis, radiculitis, flushness, keratitis.

Redness zıt anlamlı kelimeler, Redness kelime anlamı

Achromatic color : Şeffaf.

Redness ingilizce tanımı, definition of Redness

Redness kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Red color. The quality or state of being red.