Social relation türkçesi Social relation nedir

Social relation ile ilgili cümleler

English: Social relationships influence conversations.
Turkish: Sosyal ilişkiler iletişimi etkiler.

Social relation ingilizcede ne demek, Social relation nerede nasıl kullanılır?

Social : Parti. Eğlence. Kilise üyelerinin resmi olmayan toplantısı. Sokulgan. Arkadaş canlısı. Toplantı. Kendi türünden başka hayvanlarla beraber olmayı seven (hayvan). Toplumcul. Sosyal.

Relation : Bağlantı. İlgi. Yakın. Akrabalık. Geçim. Olaylar ve nesneler arasında var olan karşılıklı bağlılık. Akrabalar. Birlikte oluşan ya da birlikte değişme gösteren olaylar arasında kavramsal olarak kurulan bağ. İlişik. Akraba.

Social relations : Sosyal ilişkiler. Toplum üyelerinin ortaklaşa tinsel ve özdeksel etkinlikleri dolayısıyla aralarında oluşan bağlantıların tümü. Toplumsal ilişkiler.

Social ability : Sosyal yetenek. Bir toplumun eğitim düzeyi ile özellikle niteliksel özelliklere sahip siyasi, ticari, sinai ve mali kurumlarından oluşan teknik yeterliliği olarak abramovitz tarafından tanımlanan kavram.

Social abnormality : Bir bireyin, bir toplumsal kümenin davranışlarında, toplumsal çevresi ile ilişkilerinde ya da toplumun yapısında, işlevlerinde, toplumsal olarak yaptırıma bağlanmış olan düzgülere uymayan niteliklerin bulunması. Toplumsal düzgüsüzlük.

 

Social accounting : Sosyal hesaplar. Bk. sosyal hesaplar bir firma etkinliklerinin toplum üzerindeki etkisinin değerlendirildiği bir muhasebe yöntemi. Sosyal muhasebe.

İngilizce Social relation Türkçe anlamı, Social relation eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Social relation ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Social intercourse : Muaşeret.