Social structures türkçesi Social structures nedir

Social structures ingilizcede ne demek, Social structures nerede nasıl kullanılır?

Social : Sokulgan. Toplum içinde yaşayan. Toplu halde yaşayan. Toplumcul. Toplantı. Başka insanlarla beraber olmayı seven (kimse). Kilise üyelerinin resmi olmayan toplantısı. Toplumsal. Girgin.

Structures : İnşaat. Yapılar.

Social ability : Sosyal yetenek. Bir toplumun eğitim düzeyi ile özellikle niteliksel özelliklere sahip siyasi, ticari, sinai ve mali kurumlarından oluşan teknik yeterliliği olarak abramovitz tarafından tanımlanan kavram.

Social abnormality : Bir bireyin, bir toplumsal kümenin davranışlarında, toplumsal çevresi ile ilişkilerinde ya da toplumun yapısında, işlevlerinde, toplumsal olarak yaptırıma bağlanmış olan düzgülere uymayan niteliklerin bulunması. Toplumsal düzgüsüzlük.

Social accounting : Sosyal muhasebe. Sosyal hesaplar. Bk. sosyal hesaplar bir firma etkinliklerinin toplum üzerindeki etkisinin değerlendirildiği bir muhasebe yöntemi.

Social accounting matrix : Ekonominin farklı kesimleri arasında belirli bir dönemde milli gelir ve harcama hesapları işlemlerinin girdi-çıktı akım tablosu biçimdeki gösterimi. Sosyal hesaplar matrisi.

 

İngilizce Social structures Türkçe anlamı, Social structures eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Social structures ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Social structure : Herhangi bir toplumun ya da toplumsal kümenin yerleşik iç örgütleniş biçimi. Bir topluluk içerisindeki çeşitli toplumsal gereksemeleri ve ilişkileri yoluna koyan; bu ilişkilere göre kurulan temel düzen, yapı.