Zocle türkçesi Zocle nedir

Zocle ingilizcede ne demek, Zocle nerede nasıl kullanılır?

Benzocaine : Benzokain. Anestezi amacıyla kullanılan bir bileşik. Benzoken. Lokal anestezide kullanılan bir madde. Kokusuz, hafif acı lezzetli, dilde geçici bir uyuşukluk yapan yerel anestezik olarak kullanılan beyaz kristalize bir toz. etilaminobenzoat'ın patentli adı. Banzoken.

Ozocerite : Ozokerit. Mineral mum. Yermumu. Ozoserit. Taşıl kum.

Piezochemistry : Basınç kimyası.

Schizocarp : Şizokarp. Sinkarp ovaryumdan meydana gelen ve olgunlukta karpellerin birleşme yerinden yarılarak her biri tek tohumlu merikarplara ayrılan kuru meyve.yarılan meyve.

Schizocoel : Bazı hayvan filumlarında (bryozoa, brachiopoda, molusca, annelida, artropoda) solomu oluşturan mezoderm içerisindeki boşluklar. Bazı hayvan şubelerinde sölomu oluşturan mezoderm içerisindeki boşluklar. Şizosöl.

İngilizce Zocle Türkçe anlamı, Zocle eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Zocle ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Plinth : Sütun kaidesi. Kolon tabanı. Kaide. Özül. Heykel tabanı. Süpürgelik. Duvar etekliği. Sütun tabanı. Heykel kaidesi.

Coasters : Koster. Kabotaj gemisi. Bardak altlığı. Tahta peynirlik. Kabotaj yapan gemi. Bardakaltı. İki kulplu şarap bardağı. Kıyı boyunca işleyen ticari gemi. Kızak.

 

Book rack : Kitap rafı. Kitapların sergilenmesinde kullanılan tek raflı ya da birkaç raflı dolap. Sergen.

Bed plate : Alt karter. Bedpleyt. Yatak levhası. Taban levhası. Taban plakası.

Base : Temel. Aşınma taban düzeyi. Bilgisayar, bilişim, hukuk, fizik, gramer, jeoloji alanlarında kullanılır. Alt. Başlangıç ya da temel sayılan yer ya da nesne. transistorun salgıcı ile toplacını ayıran kesimi. Dayanak. Kök. İlkyazı. Baz.

Bedplates : Tespit levhası. Kaide. Taban plakası.

Doilies : Tabak altlığı örtü. Dantel altlık. Dantel küçük masa örtüsü. İşlemeli altlık. Takviye parçası. Sehpa örtüsü. Bardak altlığı peçete.

Bases : Baz. Üs. Taban. Kök. Alt. Esas. Depart. Temel. Bazlar. Saha kenarı.

Base fitting : Taban bağlantısı. Altlık parçası. Pis ve kirli su kolonlarının yağmur borularının altına konan özel parçası. Altlık (parçası).

Pedestal : Hayvan çatkısı. Heykel tabanı. Temel. Kaide. Eğitim ve gösteri sırasında hayvanların üstüne çıktığı yükselti. Sütun kaidesi. Heykel kaidesi. Kürsü. Taban.

Zocle synonyms : anviling, footstall, blotting pad, base plate, anvil, bedplate, anvils, bedding, coaster.

Zocle ingilizce tanımı, definition of Zocle

Zocle kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Same as Socle.