Abuca nedir, Abuca ne demek

Yerel Türkçe'deki anlamı:

Abla, büyük kız kardeş.

Hala.

Hanım, hanımefendi.

Amca.

Abuca kısaca anlamı, tanımı

Abucamcak : Saçma sapan, gelişi güzel, ileri geri, boş söz

Abucankak : Saçma sapan, gelişi güzel, ileri geri, boş söz.

Hanımefendi : Saygı bildirmek için kadın adlarının sonuna getirilen veya adların yerine kullanılan bir söz.

Kız kardeş : Bir kimsenin bayan kardeşi, şvester.

Kardeş : Aynı anne babadan doğmuş veya anne babalarından biri aynı olan çocukların birbirine göre adı. Adı bilinmeyen kimselere söylenen bir seslenme sözü. Yaşça küçük olan çocuk. Aralarında değer verilen ortak bir bağ bulunanlardan her biri.

Karde : Pot, buruşukluk (dikişte).

Hanım : Kız ve kadınlara verilen unvan, bayan. Kadın, eş. Toplumsal durumu, varlığı iyi olan, hizmetinde bulunulan kadın. Kadınlığın bütün iyi niteliklerini taşıyan.

Büyük : Boyutları, benzerlerinden daha fazla olan (somut nesne), makro, küçük karşıtı. Büyük abdest. Yetişkin, belli bir yaşa gelmiş. Önemli. Çok, ortalamayı aşan (soyut kavram). Makam, rütbe, derece bakımından daha üst olan kimse. Üstün niteliği olan. Niceliği çok olan.

Hanı : Hani.

Büyü : Tabiat kanunlarına aykırı sonuçlar elde etmek iddiasında olanların başvurdukları gizli işlem ve davranışlara verilen genel ad, afsun, efsun, sihir, füsun, bağı. Karşı durulamaz güçlü etki.

 

Abla : Bir kimsenin kendisinden büyük olan kız kardeşi. Erkeklerin kız veya kadınlara seslenirken söyledikleri söz. Büyük kız kardeş gibi saygı ve sevgi gösterilen kız veya kadın. Genelev veya randevuevi işletmecisi kadın, çaça, mama (II).

Amca : Babanın erkek kardeşi, baba yarısı, emmi. Yaşlı erkeklere saygı için kullanılan bir seslenme sözü.

Hala : Babanın kız kardeşi, bibi.

Kız : Dişi çocuk. Üzerinde kadın resmi bulunan iskambil kâğıdı. Dişi cinsten birine daha yaşlı biri tarafından kullanılan bir seslenme sözü.

Diğer dillerde Abu dabi kalkınma fonu anlamı nedir?

İngilizce'de Abu dabi kalkınma fonu ne demek ? : abu dhabi fund for development-adfd