Abyssial zone türkçesi Abyssial zone nedir

Abyssial zone ingilizcede ne demek, Abyssial zone nerede nasıl kullanılır?

Zone : Bölgelere ayırmak. Bir yeri belirli bir faaliyet için ayırmak. Yöre. Benzer fauna ve flora ile belirlenen bir alan; bazı türlerin münhasıran bulunduğu bir alan. Kuşatmak. Kuşak. Yeryüzünde ya da herhangi bir gökcisminde belli koşulları sağlayan bölge. zaman kuşakları, iklim kuşakları vb. Zon. Alan. Bir yerde ancak belirli bir faaliyete izin vermek.

Abramis zone : Akarsuların durgun akan ve abramis türlerinin baskın olduğu bölgesi. Akarsuların durgun akan bölgeleri. Abramis zonu.

Abyssal zone : 2000 m'nin altındaki derinlik zonu. Abisal bölge. Abisal kuşak. Açık denizlerin, okyanusların 2000 metreden daha derin ışık almayan kısımlarındaki zemin bölgesi, abisiyal zon, afotik zon.

Acrozone : Uç kuşağı. Menzil zonu. Belirli bir taşıl türünün, cinsinin ya da başka bir bölümleme biçiminin, bütün ucunu kapsayan ya da onu belirten katmanlı kayaçlar.

Afotic zone : Afotik zon. Abisal bölge. Açık denizlerin, okyanusların 2000 metreden daha derin ışık almayan kısımlarındaki zemin bölgesi, abisiyal zon, afotik zon.

Agrarian zone : Tarıma ayrılmış bölge.

İngilizce Abyssial zone Türkçe anlamı, Abyssial zone eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Abyssial zone ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abyssal zone : 2000 m'nin altındaki derinlik zonu. Açık denizlerin, okyanusların 2000 metreden daha derin ışık almayan kısımlarındaki zemin bölgesi, abisiyal zon, afotik zon. Abisal kuşak.

Afotic zone : Açık denizlerin, okyanusların 2000 metreden daha derin ışık almayan kısımlarındaki zemin bölgesi, abisiyal zon, afotik zon. Afotik zon.