America türkçesi America nedir

America ile ilgili cümleler

English: A trip to America this summer is out of the question.
Turkish: Bu yaz Amerika'ya bir yolculuk söz konusu değil.

English: A trip to America is out of the question.
Turkish: Amerika'ya bir yolculuk söz konusu değil.

English: Ali really misses America and he wants to go back.
Turkish: Ali Amerika'yı gerçekten özlüyor ve geri gitmek istiyor.

English: A student from America lives near my house.
Turkish: Amerikalı bir öğrenci benim evin yanında yaşıyor.

English: A friend of mine went to America this summer.
Turkish: Bir arkadaşım bu Yaz Amerika'ya gitti.

America ingilizcede ne demek, America nerede nasıl kullanılır?

America on line : Çevrimiçi bilgi servisi sağlayıcısı. Aol (internet).

Latin america free trade area : Latin amerika serbest ticaret bölgesi. Üye ülkeler arasında ticareti serbestleştirmek, tarımsal kalkınma ve sanayileşme politikalarının eşgüdümünü sağlamak amacıyla 1960 yılında arjantin, meksika, paraguay, peru, şili, uruguay’ın katılımıyla kurulan, 1962 yılında kolombiya ve ekvador, 1966'da venezüella, 1967 yılında bolivya’nın katılımıyla genişleyen serbest ticaret bölgesi.

Zionist organization of america house : Tel aviv'de amerikan siyonistleri'nin yardımları ile inşa edilen bir bina. Amerika siyonist örgütü evi.

 

Aluminum company of america : Alcoa. Merkezi pittsburgh'da (pennsylvania) yer alan dünya genelinde alüminyum ve işlenmiş yan malzemelerin üreticisi ve tedarikçisi olan amerikan şirket. Amerika alüminyum şirketi.

Bank of america : Amerika bankası. Öncü bir amerikan ticari bankası (merkezi san francisco'dadır).

South america : Güney amerika.

Spanish america : Orta ve güney amerika'daki ispanyolca konuşan ülkeler. Kuzey.

Confederate states of america : Amerika müttefik devletleri. 1860-61'de ayrı bir birliktelik kurmak amacıyla amerika birleşik devletleri'nden ayrılan güneyli 11 eyalet. Amerika birleşik devletleri. Amerika birleşik eyaletler.

Middle america : Ortalama orta sınıf amerikalılar (ayrı bir sosyal grup oarak izlenen). Abd'nin güneyinde bulunan ve kuzey amerika'nın bölümlerinden oluşan bölge. Abd'nin orta bölgesi. Orta amerika. İngilizce'de meksika ve orta amerika için kullanılan ifade.

Latin america : Abd'nin güneyinde latin dillerinin konuşulduğu batı yarımküre ülkeleri (i.e. ispanyolca, portekizce ve fransızca). Latin amerika. Orta ve güney amerika'nın portekizce ve ispanyolca'nın anadil olarak konuşulduğu kısımları.

İngilizce America Türkçe anlamı, America eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak America ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Jersey : (yün) kazak. Tişört. Süveter. Yün kazak. Oyuncuların karşılaşma sırasında giydikleri giysi; bağlı oldukları birliğin renklerini taşır. Örme kumaş. Kılık. Kazak. Jarse.

Dc : District of columbia (columbia bölgesi). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Doğu birleşik devletler'de federal olarak sahip olunan bir bölge (abd'nin başkenti washington'la aynı alanı kapsar). Hep aynı yönde yol alan elektrik akımı. dalgalı akımın karşıtı. Doğru akım.

Yukon : Oklahoma eyaletinde şehir. Yukon bölgesi. Kuzeybatı kanada'da bir bölge. Yukon nehri. Kanada boyunca akarak bering denizi'ne dökülen nehir.

American : Amerikalı. Amerika'ya özgü. Amerikan.

Niagara : Niagara şelalesine benzeyen güçlü su akıntısı. New york eyaletinde yerleşim yeri. Kuzey dakota eyaletinde şehir. Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Wisconsin eyaletinde şehir.

La : Müzik gamında altıncı nota. Los angeles. La notası.

Nevada : Nevada.

Minnesota : Kuzey orta abd'de bir eyalet. Minesota eyaleti. Amerika'da eyalet.

United states : Aralarında birlik kurulup tek devlet durumuna gelmiş olan devletler: amerika birleşik devletleri vb. gibi. Birleşik devletler. Amerika birleşik devletleri. Abd.

New mexico : Amerika'da eyalet. Güneybatı abd'de bir eyalet.

America synonyms : beaver state, coyote state, calif., diamond state, great lakes, eastern united states, constitution state, mid atlantic states, saint lawrence, heart of dixie, green mountain state, st. lawrence, ocean state, grand canyon state, peach state, louisiana purchase, wolverine state, niagara river, old north state, keystone state, camellia state, organization of american states, yosemite falls, new york state, lone star state, connecticut river, last frontier, wisconsin, old colony, mount rushmore state, palmetto state, buckeye state, north star state.