Anaesthetisation türkçesi Anaesthetisation nedir

İngilizce Anaesthetisation Türkçe anlamı, Anaesthetisation eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Anaesthetisation ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Matchings : Denk. Eşleşen. Uygun. Karşılaştırma. Uyumlu. Uydurma. Uyarlama. Eşleştirme. Eşleme.

Narcotisation : İlaçla, hastalıkla ya da hipnotizma ile canlılarda duygunun yok edilmesi; kısmen veya tamamen duygusuzluk, bilinçsizlik ya da baygınlık meydana getirilmesi. anestezi, narkotizasyon. Anestezi. Anestetik bir madde vererek vücutta kısmen veya tamamen duygunun yok edilmesi, anestezi, anestetizasyon, narkoz, narkotizasyon. Narkotizasyon. Duyuları köreltme (ayrıca narcotization). Uyuşturucu maddeye maruz kalma. Uyuşturucu ilaç uygulama.

Matching : Eşleştirme. Uygun. Eşleme. Eşleşen. Uyumlu. Uyarlama. Karşılaştırma. Denk. Birbirine giden.

Numbing : Uyuşma. Dokunma ve hissetme duyusunun kaybı. Hissizleşme. Hissiz hale getirme veya hissiz olma.

Anesthetisation : Uyutma eylemi veya yöntemi. Fiziksel olarak duyarsız hale getirme eylemi. Ağrıya karşı duyarlılığı azaltma eylemi (ayrıca anesthetization). Anestezi uygulama eylemi.

Anesthesia : Anestezi. Hissizlik. Uyuşturum. Duyu sinirlerinin ya da beyindeki duyu merkezlerinin herhangi bir nedenle duyum alamaması. Uyuşma. Anestetik bir madde vererek vücutta kısmen veya tamamen duygunun yok edilmesi, anestezi, anestetizasyon, narkoz, narkotizasyon. İlaçla, hastalıkla ya da hipnotizma ile canlılarda duygunun yok edilmesi; kısmen veya tamamen duygusuzluk, bilinçsizlik ya da baygınlık meydana getirilmesi. anestezi, narkotizasyon. Duyu yitimi. Duyum yitimi.

 

Narcotizing : Uyutma. Narkoz verme. Uyuşturmak. Uyutmak. Narkoz vermek.

Anesthetization : Uyutma eylemi veya yöntemi. Fiziksel olarak duyarsız hale getirme eylemi. Anestezi uygulaması. Ağrıya karşı duyarlılığı azaltma eylemi (ayrıca anesthetisation). Anestezi uygulama eylemi.

Obtundation : Bilinç ve uyanıklık seviyesinin azalması. Obtundasyon. Kapanma. Köreltme.

Anaesthesia : Canlı vücudunun tümünde veya bir bölgesinde ağrı, ısı, ışık ve dokunma gibi tüm duyuların ortadan kaldırılması. Duyumsuzlaşma. Duyum yitimi. Uyuşma. Hissizlik. Uyuşturum. Duyu yitimi. Anestezi.

Anaesthetisation synonyms : anaesthetization, narcotization.