Antetype türkçesi Antetype nedir

Antetype ingilizcede ne demek, Antetype nerede nasıl kullanılır?

Ante bellum : Savaştan önce (özellikle amerikan iç savaşı). Savaştan önceki durum.

Ante christum : İsa'nın doğumundan önce. Ante-christum.

Ante meridian : Sabah gazetesi takma adı (gece çok geç saatte dağıtılan). Gece yarısı ve öğle vakti arasında olan saatler. Öğleden önceki zaman. Am. Öğleden önce. Sabah.

Ante meridiem : Öö. Sabah. Öğleden önce.

Ante room : Giriş salonu. Bekleme odası. Antre.

Raise the ante : Bopu artırmak. Hisse senetlerini yükseltmek. Parayı artırmak. (poker) potu yükseltmek. Para tutarını yükseltmek. Bahisi yükseltmek. Kalitesini artırmak. Fiyatı yükseltmek.

Ante up : Paraları sökülmek. Para koymak. Kapatmak (borç). Ödemek. Para sürmek. Parayı sökülmek. Para yardımı yapmak.

Ex ante real interest rate : Bir ödünç işleminde öngörülen reel faiz oranı. Planlanan reel faiz oranı.

Ex ante forecast : Ex-ante öngörü.

Ex ante : Tahmin edilen. Önceden tahmin edilen. Beklenen anlamında sıfat. -den dışarı. Olay gerçekleşmeden önce. Umulandan önce. Uygulama öncesi. Önde. Planlanan. -de teslim.

İngilizce Antetype Türkçe anlamı, Antetype eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Antetype ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Addax : Addaks. Boynuzlugiller familyasından olup büyük sahra'da yaşayan bir antilop. Addaks antilopu. Çift parmaklılar (artiodactyla) takımının, boynuzlugiller (bovidae) familyasından, kuzey afrika'da yaşayan, büyük ve renkli bir antilop türü. Kuzey afrika çöllerinde yaşayan hafif sarmalsı kıvrık boynuzları olan büyük antilop.

Waterbuck : Orta afrika'da yaşayan iri cins antilop.

Blueprints : Kılavuz. Karalama. Plan. Planı mavi kağıda çekmek. Taslak. Şablon. Mavi kopya çıkarmak. Tasarlamak. Proje.

Nilgai : Hint ceylanı.

Hartebeest : Kaama. İnek antilobu. İnek antilopu. Çift parmaklılar (artiodactyla) takımının, boynuzlugiller (bovidae) familyasından, 230 cm kadar uzunlukta, 150 cm kadar yükseklikte, kuzey afrika'da sürüler halinde yaşayan bir tür. Çift parmaklılar (artiodactyla) takımının, boynuzlugiller (bovidae) familyasından, afrika'da yaşayan, kül kahverengi renkte ve sarı lekeli, soyu tükenmekte olan bir memeli türü.

Bongo : Caz müziğinde kullanılan iki küçük uzun trampet. Afrika antilobu. Bongo.

Wildebeest : Afrika'ya özgü vahşi bir hayvan. Gnu. Afrika antilobu. Afrika antilopu.

Copy : Bir yapıttan birden çok sayı elde etmek. Örnek almak. Kaynak verilerde hiçbir değişiklik yapmadan, verileri bir veri ortamından okuyup, değişik de olabilen bir fiziksel biçimde, başka bir ortama yazma. örn. bir deste delikli kartı mıknatıslı kuşağa aktarma. sonuç, aktarmanın yapıldığı koşullara bağlı olarak, özgün kaynaktan belli ölçülerde değişik görünümlere de dönüştürülebilir. veri kaynağına ve sonucun amacına göre türlü bağlamlarda "aktarma" sözcüğünün çizelgede gösterilen eşanlamlıları kullanılır: aktarma türleri: ..tablo. Asıl kuşağın karşıt niteliğindeki benzeri. asıl filmin, çeşitli amaçlarla kullanılmak üzere hazırlanmış benzeri (bu anlamda hep pozitif eşlem anlatılır). (bir negatifin eşlemi pozitif, bir pozitifin eşlemi negatifidir.). Çoğaltı. Basımevinin bulunmasından önce yazmaların elle çoğaltılması işi. Bilgisayar, bilişim, hukuk, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Kopyası çıkarılabilmek. Kopya etmek. Çoğaltmak.

 

Saiga : Doğu rusya ve sibirya bölgelerinde yaşayan koyun benzeri bir antilop türü. Bozkır antilobu. Çift parmaklılar (artiodactyla) familyasından, 130 cm kadar uzunlukta, 80 cm kadar yükseklikte, kulakları ve gözleri altında uzun tüyleri bulunan, sibirya ve rusya'da yaşayan bir tür. step antilobu. Merovenjler tarafından bastırılmış gümüş sikke. (zooloji) kalın altın-kahverengi kürkü ve kısa ve kalın burnu olan antilop (sibirya ve doğu rusya ovalarında bulunan).

Gnu : Güney afrika antilobu. Öküz başlı antilop. Afrika antilopu. Antilop (afrika). Kıvrık boynuzlu.

Antetype synonyms : boocercus eurycerus, nylghai, adenota vardoni, tragelaphus buxtoni, litocranius walleri, tragelaphus eurycerus, blue bull, koudou, sable antelope, boselaphus tragocamelus, saiga tatarica, puku, gerenuk, dik dik, pasang, raphicerus campestris, blackbuck, harnessed antelope, mountain nyala, hippotragus niger, damaliscus lunatus, bovid, antilope cervicapra, aepyceros melampus, addax nasomaculatus, eland, kudu, oryx, sassaby, archetypes, prototype, prototypes, nylghau.

Antetype zıt anlamlı kelimeler, Antetype kelime anlamı

Type : İçerik, biçim ve amaç yönünden özellik gösteren bir sanat çeşidi. Çeşit. İnsanları genellemesine yansıtan, kendine özgü kişiliği olmayan, daha çok bilinen kalıplardaki insanları gösteren oyun kişisi. Tür. Yalnız ya da başka masallarla birlikte söylendiğinde anlamında hiçbir değişiklik olmayan bağımsız masal türü. bk. masal, anakonu. krş. değişken, değişkin. Daktilo kullanmak. Bir olaylar ya da kavramlar kümesini ortak ve ayırıcı özellikleriyle dile getiren kalıp. Daktilo ile yazmak. Kişileştirme işleminde genel olarak ele alınan oyun kişisi. seyirci tarafından özellikleri bilinen ve kavramları getiren derinliği olmayan oyun kişisi. hiçbir ruhsal gelişimi yoktur. davranışlarıyla anlaşılır ve her oyunda aynı yolda hareket eder. örnek : kavuklu, pişekar, pantalone, arlekino, vb. Cins.