Anthology türkçesi Anthology nedir

Anthology ingilizcede ne demek, Anthology nerede nasıl kullanılır?

Anthological : Edebi eserler derlemesinden oluşan. Antolojiye ait veya ilgili olan. Antolojik.

Anthologies : Güldeste. Antoloji. Seçmeler. Antolojiler.

Anthologise : Anthologize. Antoloji derlemek veya yayınlamak (seçilmiş edebi parçalar veya sanat eserleri koleksiyonu). Antoloji haline getirmek.

Anthologised : Antoloji derlemek veya yayınlamak (seçilmiş edebi parçalar veya sanat eserleri koleksiyonu). Anthologize. Antoloji haline getirmek.

Anthologist : Antolojist. Antoloji düzenleyen kimse.

Anthokyan : Bazı çiçeklerde ve meyvelerde rengi sağlayan kırmızı mavi ve mor renk tonları arasında değişen suda çözünen pigment (elmalarda, dutsu meyvelerde, siyah üzüm, patlıcanda, kımızı lahanada ve turplarda kırmızı, mavi ve mor tonlar). Antokyanin. Antokiyan.

Anthologizing : Antoloji haline getirmek. Antoloji derlemek veya yayınlamak (seçilmiş edebi parçalar veya sanat eserleri koleksiyonu). Anthologise.

Anthologized : Antoloji haline getirmek. Anthologise. Antoloji derlemek veya yayınlamak (seçilmiş edebi parçalar veya sanat eserleri koleksiyonu).

Anthologizes : Antoloji derlemek veya yayınlamak (seçilmiş edebi parçalar veya sanat eserleri koleksiyonu). Antoloji haline getirmek. Anthologise.

 

Anthocyan : Bazı çiçeklerde ve meyvelerde rengi sağlayan kırmızı mavi ve mor renk tonları arasında değişen suda çözünen pigment (elmalarda, dutsu meyvelerde, siyah üzüm, patlıcanda, kımızı lahanada ve turplarda kırmızı, mavi ve mor tonlar). Antokiyan. Bitkilerde bulunan, suda çözünen, kırmızı renk maddesi. Antosiyan. Bitkilerde bulunan ve suda çözünebilen kırmızı renk maddesi. Antokyanin.

İngilizce Anthology Türkçe anlamı, Anthology eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Anthology ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Collection : Biriktiri. Tecimsel bir belgitte, bir arıtma belgitinde ya da bir başka ödeme belgitinde yazılı paranın alınması, para alma. Toplama. Tabaka. Para toplama. Bir alacak veya borcun ödenmesiyle hesabın kapatılması. (collection) mali ve ticari belgelerin, alınan talimat uyarınca ödenmesinin ve/veya kabulünün sağlanması, ödeme ve/veya kabul karşılığında veya diğer koşullara bağlı olarak belgelerin teslimi için bankalarca işlem yapılması. Posta kutusunu boşaltma. Koleksiyon. Bilişim, iktisat, ekonomi alanlarında kullanılır. Yığın.

Garland : Askı çelenk. Çelenk. Çiçekten yapılmış taç. Sapanlı halat. Şerit. North carolina eyaletinde yerleşim yeri. Teksas eyaletinde şehir. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Çelenk giydirmek.

 

Readers : Okutman. Okuyucular. Eleştirmen. Okur. Okuma kitabı. Doçent (ingiliz ingilizcesi). Okuyucu.

Garlanding : Derleme. Çelenk. Teksas eyaletinde şehir. Sapanlı halat. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Şerit. Çelenkle süslemek. Askı çelenk. North carolina eyaletinde yerleşim yeri.

Exempla : Suretler. Örnek. Örnekler. Kopyalar. Ahlaki bir noktaya işaret etmek üzere anlatılan kısa hikaye.

Qualifying round : Saylav turu. Seçme turu. Seçim turu.

Anas : Eşyalar koleksiyonu (özellikle belirli bölge veya kişi, vs. simgeleyen). Ana. Antolojiden bir bölüm. Derlemenin bir kısmı.

Miscellany : Derleme. Koleksiyon.

Reader : Okur. Okuyan. Eleştirmen. Doçent (ingiliz ingilizcesi). Yayımlanacak eserleri eleştiren kimse. Okutman. Doçent. Okuma kitabı.

Potpourri : Derleme. Birbirinden epey farklı şeylerden oluşan karışım. Potpuri. Seçme eserler. Müntahabat. Çeşitli çiçeklerin güzel kokulu yapraklarıyla baharattan oluşan ve kavanozda saklanan bir karışım. Karışım. Kurutulmuş kokulu çiçekler.

Anthology synonyms : diwan, florilegium, analects, potpourris, selections, omnibuses, auditions, collectanea, anthologies, analecta, ana, selection, compendium, omnibus, garlands, divan.

Anthology ingilizce tanımı, definition of Anthology

Anthology kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A discourse on flowers.