Sheet metal türkçesi Sheet metal nedir

  • Sac levha.
  • Saç levha.
  • Saç.
  • Levha sac.
  • Metal levha.
  • Sac.
  • Sac metal.

Sheet metal ingilizcede ne demek, Sheet metal nerede nasıl kullanılır?

Sheet : Çarşaf örtmek. Saç tabakası. İskota. Gazete. Örtmek. İskotasını çekmek. Bardaktan boşanırcasına yağmak. Yaprak. Tabaka.

Metal : Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Madeni. Asitlerdeki hidrojenlerin yerini alabilen, hidroksil köküyle de bazları oluşturan kimyasal öğe. (genellikle çekilirlik, dövülürlük, parlaklık, ısı ve elektrik iletkenliğiyle belirlenen özellikleri vardır.). Madensel. Madde. Tabiat. Metal. Tıynet. Maden. Madenle kaplamak.

Sheet anchor : Kurtuluş ümidi. Ocaklık demiri. Acil durum demiri. En çok güvenilen kimse. Ocaklık demir. Büyük kurtuluş ümidi.

Sheet background : Artalan. Sayfa artalanı.

Sheet brass : Pirinç levha.

Sheet catalog : Demet katalog. Her birinde tek bir yapıtın kaynakçasal kimliği ve kitaplıktaki yer numarası yazılı kağıtların, belli bir düzende ve aralarına yenileri katılabilecek biçimde küçük dosyalara yerleştirilmeleriyle oluşan katalog, bk. katalog.

İngilizce Sheet metal Türkçe anlamı, Sheet metal eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Sheet metal ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Plate : Gümüş kaplamak. Levha kaplamak. Altın kaplamak. Tabak. Kaplamak. Levha. Levha yapmak. Zırhla kaplamak. Klişe yapmak.

Dishevel : Giyim vb'ni darmadağınık etmek. Gevşek yapmak. Karmakarışık etmek. Darmadağınık etmek. Bozmak. Darmadağınık. Düzensiz yapmak. Karman çorman hale getirmek. (saç giyecek vs ile ilgili) dağınıklaştırmak.

Sheeting : Zırh. Yatak çarşafı yapmaya uygun kumaş. Çarşaflık. Kaplama iksa. Çarşaşık bez. Perde. Saç kaplama. Örtme. Astarlama. Kaplama.

Galvanise : Galvanize etmek. Uyarmak (ayrıca galvanization). Elektrik akımı uygulamak (sinire, kişiye, vs.). Ateşlemek. Galvaniz kaplamak. Galvanizlemek. Galvanik akımla tedavi etmek. Galvanizle kaplamak. Harekete geçirmek. Heyecanlandırmak.

Flat steel : Yassı çelik. Çelik lama.

Tin plate : Kalaylı teneke. Kalayla kaplı levha. Teneke kaplı çelik. Kalaylı sac. Kalay levha. Teneke.

Iron plate : Demir levha. Demir sac.

Steel plate : Çelik plak. Siyah sac. Çelik levha. Sac tabaka. Çelik plaka.

Hair : Tüy. İplik biçiminde olan herhangi bir deri uzantısı, kıl. trikom. kuş tüyü. Çok ince. Kafatasının derisi üzerinde uzayan kıllara verilen özel ad. tüy. kıl. Deri içerisinde ve dışında yer alan, kesitinde medulla, korteks ve kıl kütikülası bulunan, kuvvetli, düz ve genellikle kaba olan yapağıdan daha düz esnek epidermal oluşumlar. dermiste yatık uzanan kıllar deri yüzeyinden dar açıyla dışarı açılırlar. vücudun değişik bölgelerinde çeşitli doğrultularda örgülenmeler yaparlar. Kıl. Saçlar. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. İpince.

Iron sheet : Demir ince levha.

Sheet metal synonyms : disheveling, galvanizes, galvanize, dishevels, metal plates, pilar, metal plate, heer, sheet iron, crinis, metal sheet.