Asphalt block pavement türkçesi Asphalt block pavement nedir

  • Asfalt blok kaplama.

Asphalt block pavement ingilizcede ne demek, Asphalt block pavement nerede nasıl kullanılır?

Asphalt : Zift. Asfaltlamak. Asfalt kaplamak. Sıvı, katı ve yarıkatı hidrokarbonların doğal karışımı. yeryağının arıtılması sürecinde elde edilen en ağır karışımın hava ile yükseltgenmesi sonucu yapılan karakahverengi bir karışım. (yol yapımında ve çeşitli yapım işlerinde su geçirimini önlemek için kullanılır.). Asfalt. Kimya, jeoloji alanlarında kullanılır. Kara, koyu kahverengi, mat ya da kuzguni parıltılı, bitümlü ve mineral maddeli petrolün bir paslaşma (oksitleşme) ürünü.

Block : Bir dağoluş dizgesinin içinde sertleşmiş, oldukça dengeli, kıvrılma devimlerine dirençli bir yer birimi. Önünü kesmek. Blok. Engellemek. Teknik ya da mantıksal nedenlerle bir birim gibi düşünülen ve işlem gören bir tutanak dizgisi, sözcük dizgisi ya da damga dizgisi, özellikle mıknatıslı kuşak üzerindeki bilginin, kuşak deviniminin başlamasıyla durması arasında, aralıksız, bir seferde okunan kesimi, bk. mantıksal tutanak, fiziksel tutanak. Alıkoymak. Öbek. Bilgisayar, bilişim, biyoloji, eğitim, voleybol, veterinerlik, jeoloji, uluslararası ilişkiler alanlarında kullanılır. Kalıplamak. Kütle.

 

Pavement : Tretuvar. Bir yolun, sokağın kenarında yalnız yayaların geçmesine ayrılan, azıcık yükseltilmiş dar bölüm. Taş. Asfalt. Üst yapı. Yol döşemesi. Beton. Yol kaplaması. Trotuar. Yol kaplama malzemesi.

Asphalt block : Asfalt blok. Beton asfalt bloğu.

Block pavement : Yol blok kaplama. Blok kaplama.