• Tahmin etmek.
  • Kehanette bulunmak.

Augurate ile ilgili cümleler

English: He was inaugurated as President.
Turkish: Devlet başkanı olarak göreve başladı.

 

Augurate ingilizcede ne demek, Augurate nerede nasıl kullanılır?

Inaugurate : Resmen başlamak. Açılış merasimi yapmak. Resmi olarak (göreve veya işe) başlamak. Açmak. Törenle göreve getirmek. Başlatmak. Açılış yapmak. Başlangıcı olmak. Açılış töreniyle başlatmak. Törenle açmak.

Inaugurated : Bir makama yerleştirilmiş. Resmi olarak açılmış. Resmi olarak açılışı yapılmış. Resmen açılmış ve tanıtılmış.

Inaugurates : Başlamak. Açmak. Açılış merasimi yapmak. Törenle açmak. Resmi olarak (göreve veya işe) başlamak. Resmen başlamak. Başlatmak. Başlangıcı olmak. Törenle göreve getirmek. Açılış yapmak.

Auguration : Tahmin etme. Kehanette bulunma.

Inaugurating : Resmen başlamak. Başlatmak. Açılış merasimi yapmak. Törenle göreve getirmek. Açmak. Törenle açmak. Açılış yapmak. Başlamak. Başlangıcı olmak. Açılış töreniyle başlatmak.

Inaugural ball : Bir kurumun kamu kullanımına açılması vesilesiyle yapılan kutlama. Açılış töreni dansı. Yeni bir başkanın göreve gelişini kutlamak amacıyla verilen kutlama yemeği. Bir şeyin başlangıcını kutlamak için yapılan dans.

Inauguration : Açılış töreni. Göreve başlama. Resmen işe başlama. Açım. Göreve başlama töreni. Açma. Resmen işe başlama töreni. Açılış.

Inaugural : Açılış töreni. Açılış. Açılış törenine ait. Açılış töreni ile ilgili.

Inaugurations : Açılış. Resmen işe başlama töreni. Resmen işe başlama. Açma. Göreve başlama töreni. Göreve başlama. Açılış töreni. Açım.

Inaugural speech : Açılış konuşması.

İngilizce Augurate Türkçe anlamı, Augurate eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Augurate ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Conjecture : Zannetmek. Kestirmek. Kestirim. Varsaymak. Sanmak. Tahmine dayalı fikir. Hipotez. Varsayım. Varsayı.

Augured : İşareti olmak. Önceden bildirmek. Alamet olmak. Kehanette bulunulmuş.

Commence : Start almak. Açmak. Başlatmak. Yüksek lisans almak. Start vermek. Başlamak. Doktora derecesi almak. Dava açmak.

Correct : Doğru. Islah etmek. Doğrultmak. Tashih etmek. Ayarlamak. Uygun. Bir sayışımı, bir işelmi kapsadığı yanlışlıklardan arıtarak düzeltme. Düzeltme. Haddini bildirmek. Tam.

Close : Son. Yakın. Bitirmek. Kapatmak. Kapamak. Yummak (göz). Kapanmak. Son söz. Sonuç.

Swear in : Yemin ettirmek. Yemin töreniyle başlatmak. Yeminle işe başlatmak. Şahide yemin ettirmek. Yemin vermek. Ant içmek. Bağlılık yemini ettirmek. Yemin etmek.

Foreruns : Belirtisi olmak. Müjdeci. Önceden haber vermek. Haberci. Önce gelmek. Ata. Cet. Önde koşmak. Önceden göstermek.

Conjectures : Sanmak. Sanı. Tahmin. Hipotez. Zannetmek. Varsayım. Varsayı. Varsaymak. Kestirim.

Truth : Gerçek. Gerçek durum. Dürüstlük. Temel gerçeklik. Hakikat. Temel hakikat. Esas hakikat. Gerçekliğin, düşüncede gerçeğe uygun biçimde yansıması. Doğru. Sadakat.

Auguring : Alamet olmak. İşareti olmak. Önceden bildirmek.

Augurate synonyms : dead on, dead on target, start, affeer, approximates, high fidelity, denounce, calculates, divine, forerun, divining, exact, anticipate, calculate, kick off, denounces, accuracy, denouncing, right, conjectured, surgical, start up, faithful, anticipates, straight, hi fi, divined, embark on, calculate upon, divines, daresay, true, veracious.

Augurate zıt anlamlı kelimeler, Augurate kelime anlamı

Incorrect : Uygunsuz. Yanlış. Hatalı. Asılsız. Doğru olmayan. Yakışıksız. Münasebetsiz. Biçimsiz. Düzeltilmemiş.

Inaccurate : Yanlış. Hatalı. Doğru olmayan. Kusurlu.

Inexact : Yanlış. İsabetsiz. Hatalı. Tam doğru olmayan. Kesin olmayan. Doğru olmayan.

Augurate antonyms : wrong, inaccuracy, imprecise, close.

Augurate ingilizce tanımı, definition of Augurate

Augurate kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : The office of an augur. To make or take auguries. To augur. To predict.

Augurate ile ilgili yorumlar  

Bu kısımda Augurate kelimesinin türkçesi nedir? ingilizcede Augurate ne demek? gibi ya da benzeri soruları üye olmadan pratik olarak hemen sorabilir, daha sonra kısaca ingilizce Augurate anlamı, açılımı ya da türkçe kelime anlamı hakkında bilgiler verebilir veya dilerseniz Augurate ile ilgili cümleler sözler yazılar ile ingilizce türkçe çeviri sözlük anlamları paylaşabilir, diğer web sitelerinden de birçok kaynaklar sunabilirsiniz. Spam veya çok kısa yazılan mesajlar yayınlanmayacaktır.

Popüler Konular

En Son Yorumlar

  • Difüzyon: DİFÜZYON (YAYINMA) OLAYI Ne demek? Farklı yoğunlukta iki ayrı fazda bulunan iki madde moleküllerinin birbiri içine yayılması...
  • Endikasyon: İki anlamı vardır. Herhangi bir hastalığa ilişkin izlenmesi gereken tedavi yöntemlerini ve tedavi içindeki sürecin gidişati...
  • Ekosistem: Ekosistemdeki bozulmaların çevreye etkileri nelerdir? Ekosistemdeki bozulma bir bütün olan çevrenin yapı ve işleyişini olumsu...
  • Ekosistem: Ekosistemlerin belirgin özelikleri nelerdir? Bir ekosistem biyosferin, bir bölümü ya da parçasıdır ; büyüklüğü ya da geni...
  • Yolantı: ..yolantı kelimesi YOLAK veya ( dağda ) patikadan çok farklı değil sanırım....( muğla ) yerkesikde patika az kullanılır..b...