Balminess türkçesi Balminess nedir

Balminess ingilizcede ne demek, Balminess nerede nasıl kullanılır?

Embalming : Anısını yaşatmak. Mumyalamak. Anmak. Mumyalama. Tahnit. Hatırında tutmak.

Imbalming : Anısını yaşatmak. Mumyalamak. Anmak.

Balmier : Hoş kokulu. Sıcacık ve hoş (rüzgar vb.). Sıcacık ve hoş. Ilık. Kaçık. Çatlak (argo terim). (hava) yumuşak. Sakin. Huzur veren. Dinlendirici.

Balmiest : Yumuşak ve ılık (hava). Sıcacık ve hoş (rüzgar vb.). (hava) yumuşak. Rayihalı. Sıcacık ve hoş. Sakin. Şeker gibi. Dinlendirici. Kaçık. Huzur veren.

Balmily : Çlıgınca. Sıcacık ve hoş bir şekilde. Huzur veren bir şekilde. Huzur verici bir şekilde. Hoş bir şekilde. Sıcacık bir şekilde. Delice. Yumuşak bir şekilde.

İngilizce Balminess Türkçe anlamı, Balminess eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Balminess ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Moderateness : Ehvenlik. Ölçülülük. Ucuzluk.

Clemencies : Havanın güneşli ve ılık olması. Müsamaha. Ilımanlık. Yumuşaklık. Uysallık. Hoşgörü. Şefkat. Merhamet.

Moderation : İşletme koşullarını daha kolay denetleyebilmek için tepkime hızını azaltma. ışınetkin özdeklerin parçalanmasıyla ortama dağılan nötronların yavaşlatılmaması. Yeğinliği azaltma, aşırılığı olağan bir ölçüye indirme. Ölçülü olma. Azalma. Tepkileşimlikte ılıncıkların çekirdeklerle çarpışmaları sonucu hızlarını yitirmeleri. Ilım. Yumuşatma. Yavaşlama. İtidal.

 

Modesties : Kanaat. Haya. Utanç. Alçak gönüllülük. İffet. Gösterişsizlik. Tevazu. Alçakgönüllülük. Ar.

Moderatenes : Bir görüş, kanı ya da tutumun aşırılıktan kaçınılarak ortalama eğilimle benimsenme durumu.

Bonniness : Güzellik. Sağlıklılık. Keyif veren nitelikte olma durumu. Sevimlilik (iskoçça). Çekicilik. Zevkli olma durumu (britanya ingilizcesi).

Delightfulness : Zevk. Zevklilik. Tatlılık. Hoşlanma. Keyiflenme. Eğlenme. Mutluluk.

Debonairness : Güler yüzlülük. Nezaket. Canlılık. Şirinlik. Naziklik. Neşelilik. Güleryüzlülük.

Conservativeness : Tutucu olma niteliği. Gelenekleri korumayı amaçlayan nitelik. Tutuculuk. Muhafazakarlık. Gösterişsizlik. Ölçülülük. Alçak gönüllülük. Geri kafalılık.

Composure : Kendine hakimiyet. Soğukkanlılık. Huzur. Rahat. Sakinlik. İrade gücü. İtidal. Dinginlik. Kontrol.

Balminess synonyms : moderations, continence, charmingness, equability, good looks, equanimity, amiableness, decencies, bonhomie, affableness, golden mean, agreeableness, clemency, amenity, facileness, mildness, softness, affability, amenability, coziness, bonhomies.