Bimetallism türkçesi Bimetallism nedir

  • Para olarak altınla gümüşü oranlı kullanma sistemi.
  • Çift maden para standardı.
  • Bimetalizm.
  • Altın ve gümüş gibi fiyatları sabit iki madeni paranın aynı ülkede dolaşımda bulunduğu sistem.
  • Çift maden usulü.

Bimetallism ingilizcede ne demek, Bimetallism nerede nasıl kullanılır?

Bimetallist : Bimetalist. Para olarak altınla gümüşü oranlı kullanma sistemi yanlısı. Bimetalizm (çift metal) savunucusu.

Bimetallists : Bimetalist. Para olarak altınla gümüşü oranlı kullanma sistemi yanlısı. Bimetalizm (çift metal) savunucusu.

Bimetallic : İki metali olan. İki madenden oluşmuş. İki metalli. İkimetalli. Çift metalli. İki madenden oluşan. İki metalden oluşan. Bimetalik. Sıcakta farklı olarak genişleyen iki metal alaşımı. İki metal içeren.

Bimetallic bar : Bimetalik çubuk.

Bimetallic instrument : Çiftmetalli alet. Çift metalli alet.

Bimetallic strip : Çift madenli şerit. İkimetalli şerit. Bimetalik şerit. İki metalli şerit.

Bimetal thermometer : Çift metalli sıcaklıkölçer. Çiftmetalli sıcaklıkölçer.

Bimetallic spring : Bimetalik yay.

Bimetal : İkimetalli. İki metalli. Bimetal.

Bimetals : İki metalli. Bimetal. İkimetalli.

İngilizce Bimetallism Türkçe anlamı, Bimetallism eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Bimetallism ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Bimetalism : Çift maden esası. Dolaşımdaki para biriminin aralarında sabit bir resmi değişim oranı bulunan belirli ağırlık ve ayarda altın ve gümüşle temsil edildiği para sistemi. krş. tek maden sistemi. Çift metal para jüyesi. Çift maden sistemi.

Standard : Ölçün örnek. Atlama çatkısı. Bayrak. Ölçülebilir nicelikler için belirli boyutlarda seçilen bir örnek. Sancak. Aygıtların ve çözeltilerin ayarlanmasında ya da kimi hesaplamaların yürütülmesinde temel seçilen ölçü. Atletizm, eğitim, fizik, kimya, ekonomi alanlarında kullanılır. Standart. Yüksek atlamalarda kullanılan ayak, çıta ve çıta dayanağından kurulu atlama aracı. Bir ölçmeyi, karşılaştırmayı yapmaya yarayan belirli nesne.

Monetary standard : Parasal standart. Para standardı.

Bimetallism ingilizce tanımı, definition of Bimetallism

Bimetallism kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : In opposition to monometallism. The legalized use of two metals (as gold and silver) in the currency of a country, at a fixed relative value.