Cathect türkçesi Cathect nedir

  • (psikoanaliz) bir başka insandaki veya fikirdeki veya nesnedeki duygusal veya zihinsel enerjiyi harcamak.
  • Teşvik etmek.
  • Canlandırmak.
  • Gayrete getirmek.

Cathect ingilizcede ne demek, Cathect nerede nasıl kullanılır?

Cathects : Canlandırmak. Teşvik etmek. (psikoanaliz) bir başka insandaki veya fikirdeki veya nesnedeki duygusal veya zihinsel enerjiyi harcamak. Gayrete getirmek.

Acathectic : Akatektik.

Cathead : Bir geminin pruvası yanındaki çapanın emniyete alındığını gösteren işaret. Griva. Griva metaforası. Griva mataforası. Sondaj makinesinin hareketli kasnağı.

Cathedra : Bir psikoposun görevleri veya pozisyonu. Papazların tahtı veya kürsüsü. Resmi kürsü (bir üniversite profesörünün).

Cathedral : Katedral. Negatif dihedral açısı. Başkilise. Otoriter. Büyük kilise. Katedral ile ilgili.

Cathepsins : Karaciğer, dalak, böbrek gibi çoğu hayvan dokularında bulunan, bazı hastalıklarda ve ölümden sonra hücre içi sindirimde görev yapan, lizozomlarda bulunan bir grup proteolitik enzim. Katepsinler.

Catherine wheel : Şişleri kenardan dışarı çıkan tekerlek. Gül biçiminde renkli pencere. Işıklar saçarak dönen fişek. Çarkıfelek. Yanlamasına takla.

Catherine : Kadın ismi. Katerina. Alabama eyaletinde şehir. Bir kadın adı.

Cathepsin : Ölüm katılığını sonlandıran, lizozomal proteazlardan biri. Kathepsin. Enzim (karaciğerde, böbreklerde, bağırsaklarda ve dalakta üretilen). Katepsin.

 

Catherine mackinnon : Amerikalı önde gelen bir hukuk profesörü ve feminist. Dr. catharine alice mackinnon (1946 doğumlu).

İngilizce Cathect Türkçe anlamı, Cathect eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Cathect ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Bring to life : Diriltmek. İhya etmek. Hayat vermek.

Arouses : Canlanmak. Ayaklandırmak. Harekete geçirmek. Kaldırmak. Uyanmak. Hayat bulmak. Uyuyan devi uyandırmak. Uyandırmak.

Cheer on : Desteklemek. Tezahürat yapmak. Alkışla cesaret vermek. Alkışlamak. Yüreklendirmek.

Cheered : Neşeli sesler çıkarmak. Avutmak. Ferahlamak. Teselli etmek. Alkışlamak. Sevinçle bağırmak. Neşelendirmek. Keyiflendirmek.

Emboldened : Yüreklendirmek. Yüreklendirilmiş. Cesaret verilmiş. Teşvik edilmiş. Cesaret vermek. Gaza getirilmiş.

Energize : Harekete geçmek. Enerji sağlamak. Enerji vermek. Güç vermek. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Dinamikleştirmek. Erkelendirmek. Enerji sarfetmek. Harekete geçirmek. Kudret sarfetmek.

Accelerate : İvmek. Hızlandırmak. Tesri etmek. İvme kazandırmak. Bilgisayar, fizik alanlarında kullanılır. Süratini artırmak. Hız vermek. İvme vermek. Özendirmek.

Stimulates : Uyarmak. Dürtmek. Kamçılamak. Tetiklemek. Güdülemek. Sinirlendirmek. Tahrik etmek. Kışkırtmak.

Animate : Heyecan katmak. Diriltmek. Canlılık kazandırmak. Hayat bulmak. Neşelendirmek. Can vermek. Yaşam bulmak. Hareketlendirmek. Yaşayan. Anime etmek.

Animates : Neşelendirmek. Anime etmek. Canlılık kazandırmak. Diriltmek. Hareketlendirmek. Hayat vermek. Hayat bulmak. Can vermek. Yaşam bulmak.

 

Cathect synonyms : braced, countenancing, arouse, cheer, brighten, stimulated, cathects, emboldening, brisk, brace, accelerates, boost, countenance, energise, embolden, countenanced, egging, brisked, countenances, drew, animating, stimulate, egg, brisk up, perk up, brightens, eggler.

Cathect zıt anlamlı kelimeler, Cathect kelime anlamı

Sedate : Uyku ilacı verip uyutmak. Sakin. Ciddi. Ağırbaşlı. Uslu. Vakarlı. Temkinli. Yatıştırıcı vermek. Sakinleştirmek. Durgun.

De energise : Gücü kesmek. Elektrik enerjisini ortadan kaldırmak. Daha az dayanma gücü veya enerjisi olmak (ayrıca de energize). -den elektrik enerji sini boşaltmak.

De energize : -den elektrik enerji sini boşaltmak. Elektrik enerjisini ortadan kaldırmak. Enerjisini kesmek. Gücü kesmek. Daha az dayanma gücü veya enerjisi olmak (ayrıca de energise).