Crowbars türkçesi Crowbars nedir

Crowbars ingilizcede ne demek, Crowbars nerede nasıl kullanılır?

Crowbar : Kazayağı. Manivela kolu. Demir kol. Manivela. Kavlak süngüsü. Kaldıraç. Kol demiri. Demir manivela kolu. Levye.

Crowberry : Karga üzümü.

Crowbill : Bir tür cerrahi maşa (tıp veya medikal terimi). Avrupa'da kullanılan savaş çekici dövüş mızrabına benzeyen çekiç (genellikle tamamen demir veya çelikten yapılmış).

Crow blackbird : Karga.

Crow family : Karga familyası.

Carrion crow : Kara kargası. Kara leş kargası. Leşkargası. Kara akbaba. Leş kargası.

Jim crow law : Jim crow yasası. Afroamerikalılara karşı yapılan yasal ırk ayrımı.

Crow foot : Göz kenarındaki kırışıklıklar. Yaprakları parçalı ve karşılıklı dizilişli, çanak ve taç yaprakları beş parçalı, ışınsal ya da bilateral simetrili, aken ya da folikül meyveli, hermafrodit, nadiren bir eşeyli, dünyada 50 cins ve 1800 türle, ülkemizde ise 17 cins ve 180 kadar türle temsil edilen, bir ya da çok yıllık, otsu, nadiren çalımsı ya da tırmanıcı özellik gösteren bitkiler. Avcılık aletlerinde kol ağlarının, çekme halatların ve ağların birbirine birleştirilmelerinde kullanılan fırdöndü veya düğüm atılarak oluşturulan üçgenimsi yapılar. Göz kırışıklıkları. Göz kenarındaki kırışıklık. Düğün çiçeğigiller. Kasa. Göz kenarı kırışıklıkları.

 

In a crow line : Düz bir hatta. Düz bir çizgide.

Eat crow : Göt olmak. Zorlanmak. Tükürdüğünü yalamak. Hatasını kabule zorlanmak. Bozum olmak. Onur kırıcı bir şeye zorlanmak.

İngilizce Crowbars Türkçe anlamı, Crowbars eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Crowbars ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Jemmies : Ufak levye ile açmak (hırsızların kullandığı). Hırsız levyesi. Açmak. Maymuncuk. Levye ile açmak. Zorlamak. Ufak levye (hırsızların kullandığı). Domuztırnağı. Penis.

Heavers : Halat örmeye özgü demir. Kaldıran kimse.

Hoist : Çalmak. Ağır yük asansörü. Yükseltme. Yük asansörü. Bazı balıkçı gemilerinin baş kısmına dikili gözcü direği. Çekmek (bayrak). Albura. Yukarı kaldırmak. Yükseğe kaldırmak.

Jim crow : Zenci (hakaret). Zenci düşmanı. Ray bükme tertibatı. Irkçı. Ray kıvıracı. İki taraflı planya tezgahı. Zencilerin beyazlarla aynı etkinliklere katılmasını önleyen engel. Bükme tezgahı.

Levers : Kumanda kolları. Lövye.

Crossbar : Krosbar. Sürgü. Çapraz kol. Engel çubuğu. Enine bağlantı. Kale üst direği. Üst boru. Bağlama çubuğu. Çubuk.

 

Handspike : Kuyruk manivelası.

Oxalises : Ekşiyonca. Ekşi üçgül. Ekşi yonca.

Jack : Erkek tavşan. Erkek eşek. Bir elektrik kablosunun ucunu oluşturan ve dişi fişe sokulan bacak. Vale. Bilgisayar, gitar, madencilik alanlarında kullanılır. Köylü. Erkek. Priz. Mangır. Kaldırıcı.

Control stick : Kumanda levyesi. Kumanda çubuğu. Kontrol çubuğu. Kumanda kolu. Bir uçağın hareketini kontrol etmek için kullanılan çubuk. Kontrol kolu. Kontrol levyesi.

Crowbars synonyms : crow bait, pry bar, wrecking bar, cranks, cantilevers, lewis, hoisted, jimmies, jimmy, oxalis, goosefoot, bell crank, crankshaft, lever arm, crowbar, jimmying, cantilever, riding horse, cantilevering, crowfoot, prising, pried, tommy bar, control wheel, crowfoots, wormseed, crankshafts, lever, fork lift, mount, hoists, heaver, saddle horse.