Curcumin türkçesi Curcumin nedir

Curcumin ingilizcede ne demek, Curcumin nerede nasıl kullanılır?

Curcumine : Portakal sarısı renginde, kurkuma bitkisinin köklerinden elde edilen, yapay olarak da üretilen peynir, margarin, fırın tatlılarında, balıkların, yumuşakçalar ve kabuklu su ürünlerinin ezmelerinde kullanılan renk maddesi, e100. E100. Kurkumin. Kürkümin.

Curcuma : Zerdecal. Zerdeçal. Kurkuma. Zerdeçöp. Hintsafranı. Zerdeçav. Zerdeçap.

İngilizce Curcumin Türkçe anlamı, Curcumin eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Curcumin ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Gourd family : Kabakgiller. Sukabağı familyası. Yaprakları almaşlı dizilişte olan, çiçekleri tek ya da iki eşeyli; çanak ve taç yaprakları beş parçalı, eriksi, bakka ya da etli kapsül tipinde meyveleri olan, tohumlarında endosperm bulunmayan, ülkemizde üç cins ve sekiz türle temsil edilen, otsu, sürünücü, ya da tırmanıcı bitkiler.

Curcumine : E100. Portakal sarısı renginde, kurkuma bitkisinin köklerinden elde edilen, yapay olarak da üretilen peynir, margarin, fırın tatlılarında, balıkların, yumuşakçalar ve kabuklu su ürünlerinin ezmelerinde kullanılan renk maddesi, e100.

E100 : E100. Portakal sarısı renginde, kurkuma bitkisinin köklerinden elde edilen, yapay olarak da üretilen peynir, margarin, fırın tatlılarında, balıkların, yumuşakçalar ve kabuklu su ürünlerinin ezmelerinde kullanılan renk maddesi, e100.

 

Cucumber : Salatalık. Hıyar. Kabakgiller (cucurbitaceae) familyasından, erkek ve dişi çiçekleri ayrı olan, ovaryum alt durumlu, bakka tipi meyveleri olan, sarılıcı, kaba tüylü, tek yıllık kültür bitkisi. salatalık.

Muskmelon : Miskkavunu. Kavun. Şamama. Kokulu kavun.

Turmeric : Zerdeçap. Zerdeçal. Turmerik. Hintsafranı. Zerdecal. Zerdeçöp. Zerdeçav. Kurkuma.

Curcumin synonyms : sweet melon, sweet melon vine, zingiberaceae, cucumis melo, cucurbitaceae, family zingiberaceae, cucumber vine, curcuma domestica, genus curcuma, curcuma longa, genus cucumis, family cucurbitaceae, liliopsid genus, ginger family, dicot genus, magnoliopsid genus, monocot genus, cucumis sativus.

Curcumin ingilizce tanımı, definition of Curcumin

Curcumin kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : The coloring principle of turmeric, or curcuma root, extracted as an orange yellow crystalline substance, C14H14O4, with a green fluorescence.