Dialogue track türkçesi Dialogue track nedir

Dialogue track ingilizcede ne demek, Dialogue track nerede nasıl kullanılır?

Dialogue : İkili söyleşi. Mükaleme. İkili konuşma. Konuşmalar. Oyunun gelişiminde asal görevi olan, kişiler arasındaki konuşmanın tümü. konuşma örgüsü, bir oyunun olay dizisini ileri götürmek, oyun kişilerini nitelendirmek ve çatışmaları ortaya çıkarmada önemli bir araçtır. Bir oyunda iki kişi arasında söylediği, oyuna göre düzenlenmiş sözler. Bir oyunda iki kişinin birbiriyle konuşması. Bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla iki kişi arasında geçen karşılıklı konuşma ya da ikili görüşme. Söyleşme. Konuşma örgüsü.

Track : İzini sürmek. Palet. Pist. Boş film yapımında kullanılan, üzeri duyarkatla örtülü, çok geniş bir tabandan film boylarına göre istenilen ende kesilmiş parçalardan her biri. bir filmin, boşfilmden dolu filme kadarki bütün çeşitlerini anlatır genel terim. henüz birleştirilmemiş ses ve görüntü taşıyan filmler. (kötü anlamda) dikkate değer hiç bir özellik taşımayan, sıradan sinema yapıtı. Ray. Takip etmek. Bir ses kuşağında yer alan ve ses imlerini taşıyan bir ya da birkaç daracık yol. sesli filmlerde, görüntü kuşağının bir ya da birkaç yerinde bulunan ve ses imlerini taşıyan yollar. Tırtıl. İzini takibetmek. İzlerini takip etmek.

 

Dialogue direction : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Bir filmde gerek sınamalarda, gerekse çevirimde konuşmaların gerektiği biçimde gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla oyuncuların hazırlanması, çalıştırılması işi. Söyleşme yönetimi.

Dialogue writer : Bir filmin söyleşmelerini yazan kimse. Söyleşme yazan. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Dialogues : Karşılıklı konuşma. Diyalog. İletişim kutuları. Diyaloglar. İletişim öğeleri.

Address track : Adres izi.

İngilizce Dialogue track Türkçe anlamı, Dialogue track eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Dialogue track ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Sound track : Ses yolu. Bir ses kuşağında yer alan ve ses imlerini taşıyan bir ya da birkaç daracık yol. sesli filmlerde, görüntü kuşağının bir ya da birkaç yerinde bulunan ve ses imlerini taşıyan yollar. Film şeridinde sesin kayıtlı olduğu yer. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Ses izi. Ses bandı.